Jste zde

Energetika i 3D tisk na průmyslových veletrzích. Již v květnu

Začátkem května se otevřou brány PVA Expo Praha všem návštěvníkům jarních průmyslových veletrhů. Co nabídnou?
Soubor zahrnuje veletrh For Industry zabývající se strojírenskými technologiemi, veletrh For Energo zaměřený na výrobu a užití energie, For Logistic pro logistiku, skladování a manipulaci, veletrh For 3D pro 3D technologie a letos poprvé veletrh informačních systémů pro průmysl - For Infosys. Kromě nových výrobků a technologií se může odborná veřejnost těšit také na tematické přednášky a semináře. V kalendáři si rezervujte 10. – 13. května 2016.
 
Veletrh For Energo se dosud zaměřoval především na výrobu a rozvod elektrické energie. Nyní se soustředí zejména na výrobu, rozvod a užití energií v širším pojetí. Nomenklatura se rozšířila ve spolupráci s odborníky na energetiku a s ČVUT v Praze.
 

 

Energo Summit

 
Na 10. května se dále plánuje již 2. ročník mezinárodního energetického summitu, který vždy jednou za dva roky reaguje na aktuální témata energetického sektoru.
 
V roce 2014 přilákal první ročník téměř 250 posluchačů. Mezi hosty se objevilo mnoho osobností z oboru a mezinárodní význam podtrhla i účast zástupců velvyslanectví Číny, Itálie, Rakouska, Ruska, Španělska nebo Thajska. Řešila se budoucnost využití obnovitelných zdrojů energií a projekty energetických úspor, nové energetické zdroje v EU mimo technologie OZE, e-mobilita a trendy světové energetiky a dopad na ČR.

Letos je na programu dne energetická unie a její výzvy, dekarbonizace a také budoucnost české energetiky.
 
 

Grand Prix a Top Expo

 
Vystavovatelé mohou jako každý rok přihlásit své nejinovativnější výrobky a produkty do soutěže Grand Prix. Přihlášené exponáty bude první veletržní den hodnotit odborná porota přímo na stáncích vystavovatelů. Ocenění Top Expo si pak odnesou nejpůsobivější expozice veletrhu, a to v kategoriích do a nad 50 m².
 
 

Multifunkční areál

 
Největší veletržní areál v hlavním městě prošel za poslední roky rozsáhlou modernizací jak výstavních hal, tak zázemí pro návštěvníky i vystavovatele. Nachází se na konečné stanici metra C - Letňany a má napojení na dálnici a obchvaty hlavního města včetně parkoviště v areálu a dalšího odstavného parkoviště v blízkosti.
 
 
V PVA Expo Praha se ročně uskuteční na 80 akcí s účastí přes 5 600 firem z více než 30 zemí světa a návštěvností téměř 600 000. Areál byl v březnu 2015 rozšířen o Kongresový sál pro 650 osob.
 
 

 

Hodnocení článku: