Jste zde

Společnosti vystavující na veletrhu Ampér 2008 – PBT Rožnov p.R.

Pro čtenáře našeho serveru jistě nebude žádnou novinkou, že ve dnech 1.4.2008 – 4.4.2008, se koná 16. Ročník mezinárodního veletrhu elektroniky a elektrotechniky, veletrh Ampér 2008. Z tohoto důvodu jsme položili několik otázek panu Ing. Vladimíru Sítkovi, generálnímu řediteli společnosti PBT Rožnov p.R., což je firma zabývající se výrobou, instalací a opravami elektrických strojů a přístrojů a mnohým jiným.

Něco o společnosti PBT:

PBT Rožnov p.R. PBT Rožnov p.R., s.r.o. byla založena v roce 1992 jako dceřiná společnost obchodní firmy PB Technik AG Zollikon ve Švýcarsku, v současné době je již společností ryze českou. Předmětem podnikání společnosti PBT je inženýrská a obchodní činnost, výroba, instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů, konstrukce strojů a zařízení a výroba a dovoz chemických látek a přípravků.

Sortiment zahrnuje vše potřebné od přístrojů pro laboratorní a prototypovou montáž elektronických sestav až po komplexní linky pro velkosériovou plně automatizovanou výrobu. Současně nabízí široký sortiment technologických materiálů pro montáž. Kromě hmotných dodávek zabezpečuje technologickou podporu procesů, provádí optimalizace technologických postupů, školení obsluh i technických pracovníků. V této oblasti zastupuje 37 zahraničních výrobců technologických zařízení, jejichž výrobky dodává a podporuje v ČR a SR.

PBT Rožnov p.R. Sortiment technologických zařízení dodávaný zákazníkům v tuzemsku je dále doplněn i zařízeními z produkce dceřiné společnosti MEAS CZ, s. r. o. Tyto výrobky jsou určeny převážně pro export a společnost PBT je prostřednictvím svých obchodních zástupců prodává do celého světa. Firma PBT Rožnov p.R., s.r.o. má v současné době kromě vlastních pracovníků také řadu externích spolupracovníků, kooperujících firem a spolupracuje s řadou odborných pracovišť a vysokých škol.

Jelikož je firma PBT Rožnov p.R. jedním z vystavujících společností na veletrhu AMPÉR 2008, požádal jsem ředitele, pana Ing. Vladimíra Sítka, aby nám zodpověděl pár otázek týkajících se společnosti, ale také jaké novinky a produkty budou k vidění pro návštěvníky veletrhu na jejich stánku. Pan Sítko pozvání na kávu přijal a musím podotknout, že jeho, jak technické , tak obchodní znalosti v oboru se viditelně projevují na výsledcích a pozici firmy PBT Rožnov p.R. na českém trhu.

Otázky:

Q: Velice mne zaujala Vaše předváděcí místnost, k jakému konkrétnímu účelu slouží a pro koho je určena?:

A: Tato místnost je rozdělena na dva samostatné celky, na místnost předváděcí a místnost pro přednášky a školení. Do místnosti předváděcí chodí potenciální i stálí zákazníci, aby si prohlédli nová zařízení nebo nalezli nová řešení jejich výrobních procesů. V obou těchto prostorách se pořádají i různé semináře a školení norem – např IPC 610, workshopy k bezolovnatému pájení, školení našich zástupců a jiné.

Q: V katalogu Vašich dodavatelů jsem si všimnul, že nabízíte i systémy pro Automatickou optickou inspekci od společnosti Marantz, kteráž to patří ke špičce v oblasti HIFI, přesněji řečeno v oblasti audio/video techniky. Hodláte některé z těchto systémů vystavovat na veletrhu Ampér 2008? Pokud ano tak jaké?:

Předváděcí místnostA: Toto není ještě přesně určeno, pokud se to povede, měli bychom na veletrhu představit úplně nový AOI systém od společnosti Marantz, necháme se překvapit.

Q: Budou se v průběhu dní obměňovat vystavované produkty, nebo bude na návštěvníky čekat jen to nejlepší z Vaší nabídky?:

A: Vzhledem k velikosti a váze některých strojů a strojních zařízení toto není ani vcelku možné. Z tohoto důvodu vybereme pouze zástupce z řad zařízení, přístrojů, ale i materiálů a speciálního nářadí.

Q: Koho z Vašeho početného týmu můžeme na veletrhu očekávat?:

A: Kolektiv pracovníků, kteří budou přítomni na výstavě, zahrnuje všechny oblasti našich aktivit. U nás platí, že obchodní pracovník má současně poměrně hluboké znalosti příslušného procesu i techniky, takže návštěvníci mohou získat komplexní informace nejen o vystavovaných exponátech , ale o celé šíři problemnatiky, která je bude zajímat.

Q: Kolik zaměstnanců máte vyhrazeno na zákaznickou podporu a jaká je úroveň jejich technických znalostí?

A: Celkový počet zaměstnanců je kolem 70. Přímý styk se zákazníkem je součástí činnosti asi 2/3 pracovníků. Co se týče technické podpory u nás je toto řešeno tak, že každý pracovník je zároveň schopen zodpovídat technické dotazy v jeho rozsahu. Pokud dotazy přesahují možnosti jednotlivce je k dispozici příslušná informace u jiného odborníka ve firmě.

Marketingové odděleníQ: Další skvělou zprávou pro Vaše zákazníky je možnost vytvoření uceleného řešení, šíře přímo na míru jejich potřebám. Je o tento systém prodeje v našich končinách velký zájem? Případně jaké hlavní výhody toto přináší pro zákazníka?:

A: Ohlasy jsou veskrze pozitivní, tento systém dovoluje účinně optimalizovat celý výrobní proces a tím i celkově snížit náklady na provoz a údržbu strojů při zvýšení kvality. Současným trendem jsou i tzv. modulové konstrukce, což jsou zařízení, která se dají v případě potřeby rozšířit o další nadstandardní funkce. Ne každý tohoto systému samozřejmě kompletně využije, ale zákazníci mají rádi otevřené dveře pro budoucí vylepšení.

Q: Poslední otázka na závěr. Jaké akce plánujete v nejbližší době pro své potencionální zákazníky, ať už se jedná o semináře, různá školení či veletrhy?:

A: Teď veškerou naši pozornost soustředíme na veletrh Ampér 2008, který je pro návštěvníky, stejně tak i pro nás událostí číslo jedna, ale koncem dubna se chystá seminář SMT Rožnov což je dvoudenní seminář zaměřený na technologii SMT a prezentaci novinek v tomto oboru. Ostatní plánované akce jsou pravidelně uveřejnovány na našich internetových stránkách.

Děkuji za rozhovor

Závěr:

Jak je vidno každý kdo v průběhu veletrhu Ampér 2008 navštíví stánek společnosti PBT Rožnov jistě udělá velmi dobře, technika a komplexní podpora, kterou tato firma nabízí nemá v České republice obdobu a to ani nezmiňuji šíři sortimentu nabízených materiálů pro elektroniku a elektrotechniku.

Odkazy:

Hodnocení článku: