Nástroj MIMO Application Framework ve spojení s hardwarem pro softwarově definované rádio od NI přináší dobře zdokumentovanou, rekonfigurovatelnou a parametrizovatelnou fyzickou vrstvu v podobě zdrojových kódů pro LabVIEW, která umožňuje vědcům stavět prototypy jak tradičních MIMO systémů, tak masivních MIMO systémů.
Balík MIMO Application Framework umožňuje návrhářům bezdrátových technologií vyvíjet algoritmy a testovat vlastní IP moduly pro řešení mnoha praktických problémů souvisejících s nasazením víceuživatelských MIMO systémů v reálném prostředí. MIMO Application Framework podporuje od 4 do 128 antén, a ve spojení s hardwarovými platformami NI USRP RIO a NI PXI umožňuje uživatelům anténní systémy různých rozměrů s minimálními požadavky na systémovou integraci a návrh. Vědci mohou systém okamžitě použít k experimentům s masivními MIMO systémy a snadno integrovat své vlastní algoritmy pro zpracování signálů za zlomek času ve srovnání s jinými přístupy. Lze tak urychlit celý vývojový proces v období, kdy se celé odvětví snaží o brzkou definici standardu 5G.
Jakožto účastníci programu NI RF/Communications Lead User používali vědci na Bristol University flexibilní platformu pro prototypy od NI při výzkumu 5G technologií a nedávno oznámili společně s Lund University rekordní 22 násobný nárůst spektrální efektivity oproti moderním sítím 4G.
„Platforma pro MIMO systémy od NI byla zcela zásadním prvkem, který nám umožnil náš výzkum v oblasti masivních MIMO technologií,“ řekl profesor Andrew Nix, vedoucí skupiny CSN a děkan technické fakulty na University of Bristol. „Balík MIMO Application Framework dodaný NI umožnil našemu týmu začít z lepší pozice a hladká integrace softwaru a hardwaru nám umožnila rychlý přechod od teorie k reálnému prototypu. V důsledku toho jsme mohli prokázat potenciál masivních MIMO technologií z hlediska 5G sítí, neboť jsme dosáhli světových rekordů ve spektrální efektivitě.“
Více informací o novém balíku Massive MIMO Application Framework naleznete na adrese www.ni.com/sdr/mimo.