Jste zde

Audio

Jak zlepšit výkon a účinnost audio zesilovače v naslouchátkách

Naslouchátka jsou oblíbeným a dostupným řešením pro zesílení zvuku z okolí při částečné ztrátě sluchu nebo při sportu. Není jednoduché navrhnout jejich elektroniku, aby nezpůsobovala nepříjemné ozvěny či dozvuk a zároveň udržela nízkou spotřebu a přijatelnou cenu.

Nordic nRF5340 – Bluetooth audio LC3, které řídí dva procesory

Nový SoC nRF5340 Bluetooth LE Audio díky kodeku LC3 slibuje vyšší kvalitu zvuku při poloviční rychlosti bezdrátového přenosu dat a také při nižší spotřebě energie. Vývojový kit pak obsahuje vše, co vývojáři potřebují, pro ladění power managementu, Bluetooth LE audia a přístup k algoritmům vylepšení stereo zvuku.

Bluetooth 5.2 vylepšuje spotřebu a audio

Poslední den roku 2019 využila Bluetooth SIG pro release nové specifikace Bluetooth Core 5.2. Volba termínu přitom nebyla nijak marketingově promyšlená, Bluetooth SIG zkrátka musela uvolnit verzi dříve, než členové představí na CES 4. ledna nové čipy. Představení  se obešlo bez velkých prohlášení, nekoná se žádné zdvojnásobení rychlosti nebo masivní útok na konkurenční protokoly. Bluetooth se tentokrát drží toho co umí nejlépe, a to spotřební elektroniky.

Stránky