Jste zde

7 reproduktorů, které je radost poslouchat

Shrnuli jsme několik novinek, které dobře hrají, dlouho vydrží a přitom nestojí mnoho. Všechny pod hlavičkou značky Visaton.

Každý z nás očekává, že hlášení v obchodním domě bude znít čistě, nezkresleně a srozumitelně. Dnešní zesilovače hravě zvládají i velké výkony s relativně malým zkreslením, takže jediný článek, na kterém to závisí, je vlastně reproduktor.

Německá společnost Visaton vyvíjí a vyrábí již mnoho desetiletí reproduktory nejen pro průmysl, ale i z kategorie Hi-Fi a High-End. Vedle stabilně vysoké kvality a dlouhodobé dostupnosti je plusem i velmi přijatelná cena, takže ve výsledku není důvod riskovat renomé celého zařízení s "no-name" reproduktorem.
Průmyslové reproduktory Visaton se běžně používají v dopravních prostředcích, železnicích a také v námořní přepravě dokonce i typy odolné slané vodě.

Přinášíme vám stručný přehled v jejich sortimentu.

BF 32S - malý 3,2cm širokopásmový reproduktor se silným neodymovým magnetem a vyrovnanou frekvenční charakteristikou. Se stavební hloubkou pouhých 11mm je vhodný i do relativně tenkých zařízení.

BF 37 - širokopásmový reproduktor se silným neodymovým magnetem a mimořádně vyrovnanou frekvenční charakteristikou. Vyznačuje se nezvykle velkou maximální výchylkou membrány (±3,4mm), což zaručuje na tak malý reproduktor nadstandardní reprodukci nízkých tónů.

K10.30 – miniaturní reproduktor (10x30x5 mm) je ideální pro tenké ("slim") zařízení.

PL 7 RV/4 BK - zajímavý průmyslový reproduktor s ochrannou mřížkou pro rychlou a pohodlnou montáž na panel pomocí matice ze zadní strany. Nepotřebuje montážní šrouby a tedy ani dodatečné otvory pro šrouby v panelu. Je ideální pro přenos řeči. Na tak malý reproduktor má opravdu vysokou účinnost (88dB).

DL 13/2 ES – jeden z mnoha reproduktorů Visaton pro montáž na strop. Tentokrát ve stylovém nerezovém provedení, vhodný i pro použití v exteriéru. Osazen dvoupásmovým koaxiálním reproduktorem. Má IP54 a široký rozsah pracovních teplot od -40 až +110°C.

DPS 40 EN – je reproduktorový box konstruovaný jako symetrický dipól s výrazně zúženou směrovou charakteristikou, určený zejména pro železniční stanice apod. Má velmi nízké vyzařování do stran, tím pádem výrazně eliminované odrazy (echo), zhoršující srozumitelnost v podmínkách, kde je nainstalováno více reproduktorů na velké ploše. Průměrná účinnost je až 101dB.

KL 33 MK2 – „koule“ pro závěsnou montáž na strop, obsahující jeden basový a 4 středo-výškové reproduktory pro rovnoměrnou distribuci zvuku všemi směry. Má možnost připojení na 100V síť nebo běžný zesilovač (4 Ohm).

Kromě reproduktorů má Visaton v sortimentu piezo a elektromagnetické bzučáky do DPS s rozšířeným teplotním rozsahem od -40 až do + 85 ° C pro signalizační účely a využití ve všech průmyslových oblastech.

MB 12-5V – elektromagnetický bzučák na DC5V (88dB/ 2300Hz)

MB 14-12V - elektromagnetický bzučák na DC12V s vyšším tónem (80dB/ 4000Hz)

PB 9.9-3V – SMD piezo bzučák 9x9mm (70dB/ 4000Hz)

PB 9.11-5V – SMD piezo bzučák 9x11mm (70dB/ 4100Hz)

Vybrané typy reproduktorů a piezo bzučáků ze širokého portfolia značky Visaton najdete v skladovém sortimentu SOS electronic, ostatní vám můžou za výhodných podmínek zajistit na objednávku.

Pokud máte zájem o jakýkoliv reproduktor Visaton nebo potřebujete poradit s výběrem, rádi vám pomůžou na adrese info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.