Jste zde

NXH3675: Bluetooth LE pro zařízení i sluchátka

K single chip transceiveru NXH3675 NXP připravilo vývojovou sadu, která umožňuje vyvíjet aplikace pro multiukanálový zvuk podle audio standardu Bluetooth 5.3 LE.

NXP představila vysoce integrovaný jednočipový 2,4 GHz transceiver pro streamování zvuku NXH3675 s certifikací audio standardu Bluetooth 5.3 LE. Zařízení umožňuje vývojářům vytvářet inovativní produkty ve světě zvuku Bluetooth s nejnovějšími funkcemi broadcastingu, vícekanálového audio streamingu a datových přenosů. S optimalizovaným protokolem streamování zvuku poskytuje čip NXP nízkou latenci spolu s s minimalizovanou spotřebou energie. Mezi cílové aplikace patří herní náhlavní soupravy, sluchadla, zvukové panely a televizní vysílače a bezdrátová sluchátka, špunty do uší, reproduktory a mikrofony.

Bluetooth 5.3  se podle všech předpokladů masivně rozšíří nad rámec segmentu spotřební elektroniky. Miliony spotřebitelů již používají zvuková zařízení Bluetooth v každodenním životě, od špuntů do uší až po naslouchátka a další slyšitelná zařízení. Podle nedávných analýz bylo v roce 2021 dodáno 1,3 miliardy zařízení pro streamování zvuku Bluetooth. Očekává se další růst, a to 1,5 miliardy zařízení pro rok 2023. Pro tyto aplikace posouvá audio standard Bluetooth LE kvalitu zvuku na další úroveň a přináší nové funkce, proč jej budou uživatelé chtít. . Nový standard umožňuje sdílení zvuku, naslouchací asistenci a nové způsoby použití, které jsme si u klasického Bluetooth zvuku ani nedokázali představit. NXP se v Bluetooth angažuje již řadu let  a v současnosti je jedním z klíčových hráčů v nejnovější standardizaci zvuku Bluetooth 5.3 LE.

Možnosti čipu NXH3675 ukazuje vývojová sada, která přináší vývojovou desku a zároveň dongle i sluchátkový modul pro testování.

Klíčové vlastnosti:

  • Zvuk Bluetooth 5.3 LE se službami Auracast, pro broadcast a sdílení audioslužeb v rádiovém pásmu 2,4 GHz
  • Dedikovaný Arm Cortex-M0+ pro podporu plně flexibilního softwarového link-layer protokolu až do úrovně HCI, umožňující multi-streamové aplikace
  • Duální CoolFlux DSP pro zpracování zvuku audio kodéru/dekodéru LC3 a LC3+ a vylepšení zvuku a hlasu, jako je EQ, komprese, ovládání zisku a mixování
  • Zlepšuje životnost baterie – výjimečně nízká spotřeba energie
  • Obsahuje optimalizovaný protokol NXP pro ultra nízkou latenci

Pro zjednodušení vývoje a zkrácení doby uvedení na trh nabízí NXP startovací sadu NXH3675, která obsahuje hodnotící sadu pro účely ladění a hodnocení, sady herních náhlavních souprav a dongle aplikací a sadu pro vývoj softwaru.

www.nxp.com/nxh3675

Hodnocení článku: