Jste zde

Jak vybrat vhodný reproduktor pro kvalitní přenos lidské řeči (2.část)

Pokud používáte reproduktor v průmyslovém zařízení, určitě vás budou zajímat řešení pro kvalitní přenos řeči. Vhodných reproduktorů je opravdu mnoho.

Na jejich rozdíly, ale i na jejich hlavní přednosti se při výběru zaměřil Martin Brestovič, produktový specialista SOS electronic.

10 tipů na kvalitní reproduktory pro přenos řeči z portfolia značky Visaton

 1. FR 10/8 - univerzální 10 cm reproduktor s vyrovnanou frekvenční charakteristikou a širokým rozsahem, vhodný i pro přenos zvuku. Odolný proti teplotám od –25 až do +70 °C, citlivost 86dB.
 2. FR 58/4 - 5,8 cm reproduktor s výjimečně vyrovnanou charakteristikou, vhodný i pro hi-fi aplikace. Odolný proti teplotám od –40 až do +100 °C, citlivost 81 dB. 
 3. FRS 5XTS/8 - 6 cm reproduktor s velmi vyrovnanou charakteristikou, zčásti podobný předchozímu typu. Silný magnet, citlivost až 86 dB. 
 4. FR 8WP/8 WH - reproduktor odolný drsným podmínkám i slané vodě. Vyrovnaná charakteristika. Odolný proti teplotám od –40 až do +80°C, citlivost 84 dB. 
 5. SL 87XA/8 - reproduktor optimalizovaný pro přenos řeči a signálů. Plastová membrána, vysoká odolnost proti vodě – IP65, velmi vysoká citlivost až 94 dB. 

 

 1. BF 32/8 a BF 32S/4 - 3,2cm „slim“ konstrukce díky silnému neodymovému magnetu, hloubka pouze 11mm. Velmi vyrovnaná frekvenční charakteristika, vhodný nejen pro přenos řeči, ale také pro přenos zvuku.
 2. PL 7 RV - univerzální reproduktor pro zapuštěnou montáž do panelu. Velmi jednoduchá montáž do otvoru pomocí plastové závitové matice, bez jakýchkoli dalších šroubů. Předností je také vysoká účinnost při frekvencích podstatných pro dobrý přenos řeči, citlivost je 88 dB. Součástí je plastová mřížka, reproduktor je dostupný v černé i bílé barvě.
 3. K 50 SQ/ 8 - malý, pouze 5 cm reproduktor s plastovou membránou, odolný proti vodě (IP65), se všestranným využitím v průmyslu. Kompaktní rozměry, hloubka pouhých 18,5 mm. Odolný proti teplotám od –40 až po +100 °C, citlivost 83 dB.
 4. FRS 8/4 - 8 cm hi-fi širokopásmový reproduktor s téměř ideálně vyrovnanou charakteristikou, schopný splnit i velmi vysoké nároky na kvalitní reprodukci. Odolný proti teplotám od –25 až po +70 °C, membrána odolná proti vlhkosti.
 5. DL 18/2 T - 17 cm hi-fi reproduktor pro montáž do stropu, osazený 2 pásmovým koaxiálním měničem. Kovová konstrukce, odolný proti vlhkosti a UV záření. Reproduktor je odolný proti teplotám od –40 až po +80 °C, s citlivostí až 90 dB.

Z portfolia společnosti Visaton bychom mohli vybrat mnoho různých typů reproduktorů. V závislosti na vaší aplikaci máte vždy několik možností na výběr – záleží na tom, který parametr je pro vás nejdůležitější.

Reproduktory pro přenos řeči jsou vhodné pro aplikace v těchto segmentech:

 • dopravní prostředky, 
 • prodejní kiosky, 
 • zdravotnická zařízení, 
 • parkovací automaty, 
 • různé systémy s hlasovou komunikací a jiné.

Více reproduktorů Visaton naleznete na webové stránce SOS electronic. Na vaše podněty a dotazy rádi odpoví na adrese info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Komentáře

Napsat k popisu reproduktoru, že je vhodný i pro přenos zvuku, to je taková blbina, až je to milé. Díky!

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.