Jste zde

Arduino - vstupní moduly pro připojení inkrementálních rotačních nebo lineárních čidel na sběrnici TWI (I2C)

Arduino moduly E4U-S-1 a E4U-M-1 jsou vstupní moduly, které umožňují čtení inkrementálních rotačních nebo lineárních čidel (dále jen ILC/IRC) Arduinem nebo pinově kompatibilním systémem. Modul E4U-S-1 je určen pro čtení jednoho ILC/IRC.  

Modul E4U-M-1 umožňuje čtení až pěti ILC/IRC. Moduly lze využít např. pro přesné měření rychlosti, vzdálenosti a úhlu.
Moduly jsou osazeny integrovaným obvodem LS7166 od firmy LSI∕CSI, který zpracovává dva fázově posuté signály a převádí je na 24 bitové číslo. IC LS7166 pracuje v několika modech a to M1, M2 a M4. Nejpoužívanější mód je M4. V tomto módu máme k dispozici největší rozlišení.  IC LS7166 používá standardní sběrnici pro periferní obvody a to 8-mi bitovou obousměrnou datovou sběrnici a řídící signály C∕D*, RW*, WR* a CS*.

Pro komunikaci Arduina s moduly je použit IC MCP23017, který obsahuje sběrnici TWI (I2C). Port GPA 0-7 je připojen na obousměrnou sběrnici, port GPB 0-3 je připojen na řídící signály. Zbylé bity GPB 4-7 je možno použít uživatelem a jsou přístupné na konektoru.

     

E4U-S-1 a Arduino Uno                                                                                               E4U-M-1            

   Moduly lze adresovat v rozsahu 20-27H. Propojení modulů s Arduinem stačí propojit celkem čtyři vodiče a to 5V, GND, pin A5 (SCL) a pin A4 (SDA). Moduly lze také zasunout do konektorů Arduina, jak je vidět na obrázcích.

V případě zájmu o tyto moduly, pište na info@elektronix4u.cz
Vše o modulech najdete na www.elektronix4u.cz

Hodnocení článku: