Jste zde

ARM na vzestupu, 64 bitový i.MX8 v modulech SMARC 2.0 nabídne opravdu hodně

Zatímco i.MX6 s jedním, dvěma nebo čtyřmi jádry najdeme v nabídce řady výrobců a distributorů, jeden z nejvýkonnějších ARM procesorů i.MX8 má zatím daleko méně příležitostí. Jednu z nich představuje německý congatec.

To, že Congatec sáhl po zatím nejvýkonnějším modulu z nabídky NXP není náhoda. Koncepci Computer-on-module vystihuje výběr nejvýkonnějších procesorů, rychlých a velkých pamětí i periferií. Procesory i.MX8, které NXP nabízí zatím pouze vybraným partnerům, charakterizuje dobře úvodní titulek: i.MX 8 Family – Arm Cortex-A53, Cortex-A72, Virtualization, Vision, 3D Graphics, 4K Video.

Cílovým trhem pro moduly SMARC 2.0, osazené tímto procesorem, bude nepochybně průmyslový internet věcí s aplikacemi pro automatické sledování kvality výrobků s využitím automatického zpracování obrazu, ale také virtuální realita, pro kterou je připraveno zobrazení na třech displejích s 1080p nebo jednom displeji s rozlišením 4K. Vícejádrová architektura podporuje také hardwarovou virtualizaci, partitioning a zpracování dat v reálném čase, na kterých stojí moderní robotika. Modul je navržen pro teplotní rozsah -40°C až +85°C, což napovídá, že jeho místo bude také v dopravních prostředcích nebo autonomních vozidlech. Pro tento účel nechybí ani dva porty CAN v bohatém seznamu periferií. Zajímavé je, že kromě Linuxu zahrnuje softwarový balík výrobce také Android. Je otázkou, jakou roli má u takto vybaveného modulu Android hrát.

https://www.congatec.com/en/technologies/smarc.html 

Hodnocení článku: