Jste zde

Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway staví na Raspberry Pi

Řešení Avnetu je novou, cenově dostupnou průmyslovou bránou založenou na platformě Raspberry Pi s Ethernetem, CAN a Profinet. Do budoucna počítá i s integrací ZigBee nebo LoRa. Avnet SmartEdge Industrial Gateway byla představena na norimberském veletrhu Embedded World.

Brána The Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway umožňuje bezproblémové a bezpečné připojení ke cloudu prostřednictvím platformy Avnet IoT Connect využívající prostředí Microsoft Azure a je ideálním řešením k vývoji aplikací průmyslové automatizace, jako je vzdálené sledování, prediktivní údržba, řízení procesů nebo automatizace.

Brána splňuje hlavní požadavky zákazníků napříč širokým spektrem průmyslových aplikací, včetně přídavných portů k využití průmyslových protokolů a důvěryhodných výpočetních modulů pro lepší zabezpečení hardwaru.

Mezi možnosti kabelového připojení patří celá sada průmyslových periferií zahrnující rozhraní CAN-BUS a RS-232/ 485 (Modbus a DeviceNet), izolované digitální vstupy/výstupy nebo duální 10/100 Ethernet. K bezdrátovému připojení je k dispozici rozhraní WiFi na frekvenci 2,4 GHz a BLE 4.2 využívající vestavěnou anténu s možností externího připojení nebo rozhraní mPCIe pro mobilní modemy. Napájení je zajišťováno vstupem stejnosměrného napětí 12–24 V a do řešení je začleněn také zobrazovací výstup HDMI. Standardní paměťová karta SD je nahrazena jednotkou EMMC o kapacitě 8 GB a o zabezpečení se stará modul TPM 2.0.

Zařízení je vybaveno také 40kolíkovým rozšiřujícím modulem ke spojení s celou řadou zařízení z ekosystému HAT a jiným příslušenstvím. 
V pouzdře je prostor pro doplňkové interní příslušenství umožňující komunikaci například na základě technologie Zigbee Z-Wave nebo LoRa nebo pro další příslušenství připojované k rozšiřující skříni. Montáž lze provést na lištu DIN, na zeď nebo jako volně stojící řešení.

Brána Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway nabízí takovou úroveň jednoduchosti, funkcí a přístupnosti, jaké doposud nebylo v tomto prostředí dosaženo. Na základě intenzivní spolupráce s nadací Raspberry Pi Foundation může Farnell nabídnout celý ekosystém a vytvořit tak možnost vývoje nových a cenově dostupných řešení pro zákazníky. Vývojáři, kteří umí vytvářet prototypy na zařízeních Raspberry Pi, ocení plynulost celého procesu převedení jejich návrhu do výrobního prostředí bez nutnosti měnit platformy.

Průmyslová brána Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway bude k dostání od léta prostřednictvím společnosti Farnell element14

Hodnocení článku: