Jste zde

Ze života vývojáře

TechNest.cz = společná dílna

Jsme parta kamarádů, kteří se rozhodli vybudovat v Praze společnou dílnu. Za tímto účelem jsme založili neziskovku - TechNest.cz, z.s. Myslíme si, že mezi Vámi je mnoho takových, kteří nemohou mít v bytě dílnu, anebo jim přijde zbytečné pořizovat si drahé vybavení, které použijí jednou ročně.

Myslíš si, že jsi na tom stejně, podívej se na naše stránky a budeme rádi, když se přidáš, protože potřebujeme aktivní nové členy. Bez toho to prostě nepůjde.

Pokud svou dílnu již máš, ale tato myšlenka se Ti líbí, budeme rádi, když nás alespoň podpoříš na Facebooku, Twitteru, apod. případně to řekneš kamarádům a známým, které by to mohlo zajímat.

Jan Vlk Procházka

www.technest.cz

T-terminál - OPEN SOURCE UART, TCP, UDP, ICPM terminál se zdrojákem

Opensource terminál podporující komunikaci po UART, UDP/IP, TCP server,TCP klient, ICMP.

 

Přijatá a odesílaná data zobrazuje v oknech Přijatá data a Odeslaná data.

Oboje je také chronologicky seřazeno v okně Stavy a data. (plus inforace o čase atd...)

Přijatá data se porovnávají s filtry a v případě shody terminál automaticky odešle odpověď

LeCroy VBA – kompletní analýza automobilových sběrnic CAN

Americká firma LeCroy, která je známa jako světová špička v oblasti high-end osciloskopů s dekodéry sériových sběrnic, představila volitelné rozšíření pro automobilové aplikace pro osciloskopy LeCroy řady WaveRunner 6Zi, kterým je analyzátor automobilových sběrnic VBA (Vehicle Bus Analyzer).

Pozvánka na seminář Fluke - Nejlepší praxe při měření na motorech a pohonech

Rádi byste se dozvěděli více o měřicích postupech a přístrojích? Zjistili, které postupy a přístroje lze použít pro určení možných příčin poruchy? Pochopili, jak používat přístroje a jak měřit pro určení a vyhodnocení podmínek vedoucích k poruše? Minimalizovali čas výpadku a opravy zlepšením praktik pro měření a opravy? 

 

LeCroy SPARQ - vícebranové vektorové analyzátory signálové integrity

Americkou firmu LeCroy většina odborníků spojuje především s high-end osciloskopy, které jsou schopny v reálném čase pracovat např. až do 60 GHz. Firma LeCroy ale využila svých dlouholetých zkušeností z oblasti vysokofrekvenčních osciloskopů a uvedla na trh vícebranové, obvodové analyzátory signálové integrity“ – vektorové analyzátory obvodů SPARQ, které jsou určeny pro rychlé měření vícebranových s-parametrů. 

Konstrukce a možnosti renovace moderních akumulátorů

04.jpg

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč např. akumulátor ke značkovému notebooku stojí přes tři tisíce a přitom je v něm dle parametrů šest Li-Ion článků za cenu řádově poloviční. Nebo jak Váš notebook okamžitě po vložení nové baterie tuto rozpozná a vypíše ihned jako dostupnou plnou kapacitu, i když ještě neproběhl ani jeden nabíjecí cyklus? Pokusím se to v následujícím textu trochu osvětlit, seznámím Vás s užitečnými obvody a možná někomu pomohu i trochu ušetřit.

Stránky