Jste zde

CeBIT 2017 - Technologický veletrh

Datum: 
Pondělí, 20. Březen 2017 - Pátek, 24. Březen 2017

Nejvýznamnější akce pro získání přehledu o digitalizaci ekonomiky, správy a společnosti,Pozornost bude věnována především na možnosti a šance digitální transformace, které se nabízejí podnikům díky digitalizaci a novým technologiím. 

Velkým tématem veletrhu v roce 2017 je  skutečnost, že se rozhraní mezi člověkem a strojem, realitou a virtualitou mění. Člověk jako tvůrce digitálního věku by neměl být v myšlení a svých možnostech ničím omezován, měl by umět otevřeně zhodnotit šance a aktivně se podílet na utváření změn,“ prohlásil v Hannoveru Oliver Frese, člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe AG.

Digitální transformace se prostřednictvím nových technologií a jejich možností stále zrychluje. V současnosti jsou hybateli tohoto rozvoje podle představitelů veletrhu témata jako Artificial Intelligence, Virtual & Augmented Reality, autonomní systémy, 3-D tisk, humanoidní roboti a drony. Stále rozšířenější využívání internetu věcí umožňuje pozitivní souhru a nové formy spolupráce člověka a technologií.

Veletrh CeBIT se proto v příštím roce ještě více zaměří na příklady využití těchto technologií. „Ve veletržních halách se představí příklady digitalizace jednotlivých oborů, a to v automobilovém průmyslu, bankovnictví a pojišťovnictví, v obchodě, zdravotnictví a ve správě.Jde také o nové kompetence a kvalifikaci, které umožní pracovat v souladu s iniciativou 4.0. Nové technologie je třeba zažít v jejich souhře, porozumět jim, rozpoznat a využívat jejich možnosti v ekonomice a ve společnosti. To vše bude součástí veletrhu CeBIT 2017.

 

Veletrh CeBIT v příštím roce také významně zvýší důraz na drony. „Po úspěšné premiéře v lroce 2016 bude CeBIT 2017 díky stěžejní oblasti ‚Unmanned Systems & Solutions‘, mezinárodní top událostí pro technologie a řešení bezpilotních systémů,“ říká Frese. Drony a bezpilotní systémy využívané na zemi i ve vodě mají velký obchodní potenciál, který chce CeBIT 2017 předvést v celé jeho šíři.

 

Každým rokem na veletrhu CeBIT schází přes 3 000 firem a 200 000 návštěvníků. V centru pozornosti jsou aktuální megatrendy jako Big Data, Cloud, Internet of Things, Mobile, Security a Social Business a nejnovější informační technologie obecně. Veletrh CeBIT je spojením výstavy, konference a networkingu

Bezplatné permanentní vstupenky na veletrh (v elektronické formě) pro čtenáře Hw.cz ZDE

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon cb17_chart_161220.pdf421.52 KB