Jste zde

Jak si zamořit kancelář: tiskněte s pochybnými tonery

Odhaduje se, že až 65 % veškerých náplní, které se v České republice prodají, je vyráběno z neekologických či škodlivých materiálů. Nejrizikovější jsou přitom neekologické tonery a náplně, které se na trh dostávají z asijských zemí nebo obsahují čínské komponenty.
Škodlivé látky se do vzduchu v kancelářích dostávají především díky nekvalitním materiálům, z nichž jsou náplně do tiskáren vyráběny. Jedná se hlavně o tonerový prach nebo levné plasty. Ve většině případů jde o podezřele levné nabídky cartridgí, jejichž výrobci nedisponují certifikáty o původu zboží, certifikátem norem kvality ISO 9001 nebo norem environmentálního managementu ISO 14001.
 
Vdechování nebezpečného tonerového prachu a dalších škodlivin, které se z tonerů uvolňují, může vést ke značným dýchacím a kožním problémům, v extrémních případech až k onkologickým onemocněním. Při dlouhodobém pobytu v prostředí nasyceném tonerovým prachem, především teď v zimě, kdy se nevětrá tak často, se zdravotní rizika samozřejmě zvyšují.
 
Ohroženy jsou hlavně malé děti, ale též astmatici, alergici a osoby se sníženou imunitou. V kombinaci s poletavým prachem a jinými škodlivinami, které jsou obsaženy ve vzduchu, se jedná o skutečné zdravotní riziko.
 
Originální značkové tonery a tiskové náplně proto ve většině případů podléhají přísným výrobním a kontrolním mechanismům. Riziko tak vzrůstá v případě použití spotřebního materiálu zcela neznámého výrobce či takových, jejichž původ je nejasný. Ne všichni dodavatelé kompatibilních či renovovaných tonerů se totiž chovají zodpovědně a dodržují předepsané výrobní postupy.
 

Zdroj: TEKO TECHNOLOGY
 
Hodnocení článku: 

Komentáře

Myslím, že by redakce měla více prověřovat zdroj inormací.
Pokud článek o kvalitě a škodlivosti tonerů dodá firma podnikající v oboru tzv "kompatibilních" náplní, měli by asi být více než obezřetní.
Jinak označit za komerční prezenaci.

BTW: ještě zatím nenarazil na kompatibilní náplň, kterou by bylo možné srovnat s originálem na
100%. Krom jiného servisuji Lexmark... ;-)

"Nejrizikovější jsou přitom neekologické tonery a náplně, které se na trh dostávají z asijských zemí nebo obsahují čínské komponenty."
Vzhledem k tomu že čínské výroby je co se týče elektroniky skoro všechno, pochybuji že originální cartridge neobsahují jediný díl z Číny.

Ve firmě jsem svého času chtěl ušetřit a zkoušel repasované tonery. Všechny bez výjimky zasvinily laserovky natolik, že jsem některé musel nechat odborně vyčistit. Od té doby kupuju jen originalní náplně.

Ja mam velke zkusenosti s renovovanymi tonery a jsem s nimi velice spokojeny a jsem rad ze existuji.. nikdy jsem s nimi nemel zadny problem

Ahoj, renovovane tonery jsou dobre, pro lidi kdo maji penize i pro ty co nemaji penize.. jsou na stejne urovni jako origose podle meho super! :)

Ahoj, renovovane tonery jsou dobre, pro lidi kdo maji penize i pro ty co nemaji penize.. jsou na stejne urovni jako origose podle meho super! :)

Pozor pozor jak jake. ja treba kupuji na tonera.cz tam jsou kvalitni jinde uz tolik ne-e

To je jasny. stranka ktera ma klienty a je overena bude mit klienty :D ty stranky ktere na tom nejsou tak dobre tak se nedivim 

Hodne tam nakupuji stranka super doporucuji velice ! :)

tak to je jasne za kazda stranka neni zarucena kvalita, ja jsem na tonera zvykly a budu tam nakupovat do konce zivota :D pouze do te doby kdy budu potrebovat tiskarnu na praci :)

no divej aby ti nedosly finance ty si ted reknes budu nakupovat bla bla a pak nic a prd uz si nic nekoupis :D ja tam take nakupuji ale ze bych to takhle prozival :)

tak to je jasne za kazda stranka neni zarucena kvalita, ja jsem na tonera zvykly a budu tam nakupovat do konce zivota :D pouze do te doby kdy budu potrebovat tiskarnu na praci :)

tonera je vyborna stranka :) hodne lidi mi ji doporucilo kdyz jsem delal formular na to odkud kupuji tonery a jake typy :)

 

tonera je vyborna stranka :) hodne lidi mi ji doporucilo kdyz jsem delal formular na to odkud kupuji tonery a jake typy :)

Taky spokojenost :) nedam na ni dopustit

Potrebuji radu prosim nejaky renovovany toner na moji epsonku ? :) diky 

Tak mi rekni jaky typ mas a zkusim ti neco poradit rozumneho :) zatim 

copak ja vim, nejspis by to mela byt sx420 jestli nejaka takova existuje :D

No epson SX420 taky mam epsonku ale jiny typ :) jo tech je plny dum na tuto tiskosku :) 

Tak mi prosim neco doporuc ja se v tom nevyznam kdyz ty jo tak prosim neco posli diky moc :)

Noooo hledal jsem hledal ale nenasel. ale maji i alternativni, ale braval jsem je od tam

to neres ja zkusim teda alternativu a uvidime. kdyz se neco pokazi tak uvidis ! :D

Nemelo by, ja je pouzivam furt a je to vse v poradku, jak alternativni tak repasy :)

Tak zatim vsechno v pohode diky moc za doporuceni !!