Jste zde

Zachraňte své MC - Tape2PC přehraje Vaše magnetofonové kazety na CD

Po půl roce od mé poslední recenze se vedle mě ozvalo „Chceš novej gramofon nebo radši kazeťák?“ Odpovědí na můj vytřeštěný zrak byla další lehoučká krabice s nápisem Made in China, po jejímž otevření na mě jako první vypadl pytlík s kabely. Poté jsem vyndala samotný kazetový magnetofon, „dvojče“. Dvojitý magnetofon  vylepšený o možnost připojení k PC pomocí USB kabelu (který je samozřejmě součástí dodávky) pro digitalizaci audio kazet (MC) do formátu Mp3 anebo jejich uložení na CD. Nastalo zběsilé hledání nějakých nahraných a prázdných audiokazet, protože ty mají kratší životnost než gramodesky, takže jejich přítomnost u nás doma se mi nezdála pravděpodobnou. Victoria … našla jsem.

Základní vlastnosti

 • Rychlý převod nahrávek do Mp3
 • Zásobník na dvě kazety
 • Plug & Playe USB audio rozhraní – není třeba zvláštních ovladačů
 • Volba mezi kazetami Metal a CrO2
 • Kompatibilní s PC i Mac
 • Audacity (Mac i PC) a EZ Tape Converter (PC)
 • "Works with Windows Vista"

Tlačítka přehrávání, posunu, zastavení, vysunutí atd. jsou umístěna pod vyklápěcími dvířky, nikoli svrchu. Protože přehrávací hlavy jsou umístěny dole, u tlačítek, kazeta se zasunuje přesně opačně, než jsme byli zvyklí u starých magnetofonů (tedy alespoň já), tedy rozšířenou stranou s páskou dolů. Nemůžu říci, že by se mi to líbilo, a kazeta se mi také dobře nevkládala, připadá mi to z tohoto hlediska nepraktické. Navíc se na nahrávací hlavy umístěné dole práší mnohem více. Nad displejem je počitadlo, které ukazuje aktuální pozici na kazetě v rekordéru, tedy že dialog 123 začíná na čísle 050 a končí na čísle 258, a vedle něj resetovací tlačítko. Pod displejem je redukce šumu – pozice On a Off a otočný regulátor úrovně nahrávání, tedy úroveň nahrávaného signálu. Pod těmito je ještě jedna řada tlačítek, z nichž první zleva je pro přehrávání pásek typu CrO2 (chromoxidové, pamatuji se, že na kazetách, které jsem kdysi kupovala, bylo Fe). Ostatní tlačítka snad netřeba představovat.

Technická data:

 • Druh přístroje: dvojitý stereo
 • Počet stop: 4 stopy, 2 kanály
 • Kmitočtový průběh
  • záznam -20 dB
   • 40 Hz – 8 kHz (±3 dB)
   • CrO2: 40 Hz – 15 kHz (±3 dB)
  • záznam 0 dB
   • 40 Hz – 8 kHz (±3 dB)
   • CrO2: 40 Hz – 8 kHz (±3 dB)
 • Odstup šumu: 58 dB
 • Odchylky rychlosti posuvu: <0,2% (DIN45500)
 • Přeslechy: 40 dB (při kmitočtu 1 kHz)
 • Harmonické zkreslení: <1% (při 1 kHz)
 • Oddělení kanálů: 40 dB (při kmitočtu 1 kHz)
 • Hlavy
  • A - přehrávací
  • B- nahrávací/přehrávací + mazací ferritová, dvouštěrbinová
 • Motor: 2 × stejnosměrný
 • Doba převíjení: -100 s, pro kazetu C-60
 • Vstupy (Line IN): 600 mV (0 dB), Impedance 50 kOhm
 • Výstupy (Line OUT): 600 mV (0 dB), Impedance 5 kOhm
 • Rozhraní USB:
  • USB1.1,
  • 16 Bit,
  • vzorkovací kmitočet: 44,1 kHz (kvalita CD) nebo 48 kHz
 • Napájecí napětí: 230 V, 60 Hz
 • Příkon: 6 W
 • Rozměry: 420 × 135 × 215 mm (šířka, výška, hloubka)
 • Hmotnost: 4 kg

Zapojovací postup je stejný jako u gramofonu, tedy chceme-li, propojíme magnetofon s PC pomocí USB kabelu, chceme-li přehrávat, připojíme audiokabelem reproduktory (všechny výstupy jsou na zadní straně přístroje stejně jako vstup pro nahrávání a regulace výstupního zisku – hlasitost pro přenos do počítače). Gramofon zapojíme do sítě a dlouhým tlačítkem umístěným vlevo dole zapneme. Po zapnutí se rozsvítí LED v prostřední části čela magnetofonu. Pro přehrávání via PC a nahrávání do něj je samozřejmě nutné nainstalovat příslušný software.

Na přiloženém CD se nachází EZ Tape Converter, doporučený pro začátečníky, nebo AudaCity pro pokročilé. Seznamovat ostřílené uživatele gramofonu s AudaCity je jako nosit dříví do lesa, proto bych tuto část s dovolením pominula, neboť i začátečníci se mohou s tímto softíkem seznámit u předchozích verzí gramofonu. Podívala bych se tedy blíže na EZ Tape Converter (dále jen EZTC, je to strašně dlouhý název :o)).

CD klasicky zasuneme do CD mechaniky, samo se spustí (obr. 1) a my vybereme instalaci EZTC. Po skončení instalace a pokusu o spuštění EZTC mi bylo anglicky sděleno, že je třeba nainstalovat ještě iTunes pro nahrávání a správu nahraných souborů a že si to mohu stáhnout z webu firmy Apple. Stahovat je zbytečné, neboť i tento software je dodáván na přiloženém CD, tedy rovnou jej můžeme nainstalovat. Obě instalace probíhají v angličtině, předpokládám však, že i neanglisti již vědí, co a kde pro úspěšnou instalaci mačkat. EZTC nás provádí nahráváním krok za krokem podobně jako instalační průvodci. Krok 1, viz obr. 2 – tlačítko Next. Krokem 2 (obr. 3) spouštíme nahrávání, kdy zmáčkneme na magnetofonu tlačítko Play a Pause a jakmile budeme připraveni nahrávat (nezapomeňme, že než přehmátneme z magnetofonu na myš, část nahrávaného mezitím odehraje), myší zmáčkneme na obrazovce tlačítko Rec a pak teprve ukončíme pauzu zpětným stiskem Pause na magnetofonu a přejdeme na další stránku tlačítkem Next. Tam je ukazatel času nahrávání a stopy a možnost zadání nové stopy (obr. 4), chceme-li nahrávat stopy jednotlivě, ne celou stranu kazety najednou (což je možné též, poté lze tuto dlouhou stopu „rozkrájet“ na jednotlivé v Audacity). Po ukončení nahrávání přejdeme dále (Next) na stránku, kde je formulář pro zadání názvu stopy, alba a interpreta (obr. 5). Po jeho vyplnění EZTC vyexportuje nahraná data do iTunes, které se tím otevře (obr. 6). Poté se objeví poslední dialog, viz obr. 7, že nahrávání je kompletní a zda chceme pokračovat – yes/no. Zaškrtnutím No a Next se program zavře. Nahrané stopy jsou uloženy již v mp3 formátu do adresáře C:\Documents and Settings\user\Dokumenty\Hudba\iTunes\iTunes Music, což je samozřejmě možné v nastavení (Edit=>Preferences=>záložka Advanced=> záložka General) změnit.

Obr.1 - Úvodní obrazovka autorun dodávaného CD ROM
Obr.2 - První krok po nainstalování EZ Tape Converter vyzve i instalaci iTunes
Obr.1 - Úvodní obrazovka autorun dodávaného CD ROM.
 
 
Obr.2 - První krok po nainstalování EZ Tape Converter vyzve i instalaci iTunes .
 
Obr.3 - Spuštění nahrávacího procesu
Obr. 5 - formulář pro zadání názvu stopy, alba a interpreta
Obr.3 - Spuštění nahrávacího procesu.
 
Obr. 4 - Informace o nahrávacím čase a stopě, zadání stopy nové.
 
Obr. 5 - formulář pro zadání názvu stopy, alba a interpreta
Obr. 5 - formulář pro zadání názvu stopy, alba a interpreta.
 

Práce s EZTC je více než jednoduchá, v aplikaci iTunes se dá samozřejmě dělat mnohem víc věcí než nahrávat z magnetofonu či přehrávat, je určen pro správu mediálních souborů včetně videa, leč … Mně osobně pro nahrávání vyhovuje více AudaCity, byť je v něm export do mp3 krapet složitější nebo zdlouhavější. Možná je to tím, že jsem na něj již zvyklá, ale hodně dělá i fakt, že iTunes pro PC nemá českou lokalizaci, tedy já ji nenašla, je pouze pro Mac.

Obr.6 - Export do iTunes je v prostředí EZ Type Converteru nezbytný pro uložení dat do MP3
Obr.6 - Export do iTunes je v prostředí EZ Type Converteru nezbytný pro uložení dat do MP3
 
Obr. 6 - Nakonec přijde ukončení exportu
Obr. 6 - Nakonec přijde ukončení exportu.
 

Takže k  osvědčenému AudaCity. Jeho nejnovější verze je samozřejmě na CD, samozřejmě i v češtině a je třeba stáhnout lamu, pardon, knihovnu Lame, protože na CD samozřejmě již tradičně není. V menu Úpravy máme Nastavení, v něm opět na záložce Audio vstup/výstup nastavíme zařízení pro přehrávání a nahrávání (v mém případě SoundMax Digital Audio a USB Audio Codec), počet kanálů a chceme-li slyšet to, co nahráváme, zaškrtneme políčko Software Playthrough. Další nastavení je již na každém, dle vkusu a znalostí každého uživatele.


 

Nahrávání do PC je možné z obou kazetových zásuvek.

Musím se také zmínit o mém dojmu přehrávaného jak přes reproduktory, tak přes PC, tedy spíše notebook. Ačkoli jsou moje pásky staré zhruba 30 let a strašlivě ošoupané, to, co se line z reproduktorů, je nesrovnatelné s tím, co se linulo z klasického kazeťáku. Jestli je to tím, že tento magnetofon na rozdíl od těch starých nemá vestavěný reproduktor, tudíž kromě nahrávek přes reproduktory neprochází šum pásky, otáčení hlav apod., nebo snad dokáže zároveň s přehráváním nějak eliminovat nežádoucí hluk, netuším. Každopádně musím říct, že tahle věcička se mi moc líbí a tu chci.

Download & Odkazy

Hodnocení článku: 

Komentáře

Je to zajímavá věcička, to jo, ale ty odkazy v článku na staré kazeťáky...
...i před nějakými 20 lety existovaly magmetofony s hlavami i tlačítky v dolní části a nebylo jich málo. Stejně tak existovaly magnetofony bez reproduktorů, tzv. decky, tapedecky. Nevím co je na těchto vlastnostech zvláštního. Tohle je vlastně taky tapedeck s AD převodníkem a USB.
A jak je myšlená ta věta, že přes reproduktory neprochází šum pásky??? To, co se naindukuje do cívky hlavy půjde do repráků, ať jsou v magnetofonu nebo kilometr daleko, pokud se tedy nežádoucí šum nepotlačí. Ale na to nemá vliv umístění repráků. Do repráků umístěných v kazeťáku se může dostat rušení z motorku například, ale u kvalitních starých kazeťáků ten problém nebyl.
Přisouvání (jaké otáčení? Kazeťáky...které měly...jaxetojmenovalo...autoreverz? přehrávaly obě strany bez otočení kazety, hlavu neotáčely, měly tuším čtyřštěrbinovou hlavu.) hlav k pásce je mechanická věc, pokud to má tichou mechaniku, slyšet to bude minimálně. I takové tapedecky existovaly. V levných kazeťácích mechanika "práskala", v kvalitním tapedecku téměř pouze šelestila.
Důvod, že to hraje pěkně bude spíš asi v tom, že v tom je za ty prachy slušná mechanika a silný motor, takže si to poradí i s poměrně "zadrhnutou rozvrzanou" kazetou, která v méně kvalitním magneťáku nestíhá (ale zas aby se nepřetrhl pásek). A nemá to náhodou nějakou verzi Dolby? Už nevím, Dolby B? To pomůže od šumu.
CrO2 je kdyžtak chromdioxid.

Technicky mate samozrejme pravdu, ale clanek psala osoba technikou nedotcena, nebot cilem bylo predevsim predstavit produkt z pohledu praktickeho pouziti. Doba, kdy slusne magnetofony slo sehnat jen v Tuzexu a vrcholem techniky byl jezevcik z Holesovicke trznice ci Sencor ze smecek neni tak vzdalena a prave to tam autorka zminuje.
Jinak magnetofon zadnym systemem dolby vybaven neni.

To že čínská elektronika implikuje ve výše uvedených kritikách pochybnosti je snad všem normálním lidem jasné.
Hlavním problémem této ,,recenze" není ale původ ,,testovaného" výrobku.
Autorka prokázala opravdu neznalost nejen zvukového formátu CC (to je správné označení tohoto nosiče - nikoli MC) ale vůbec neznalost celého audio procesu - ať už jde o poslech nebo digitalizaci starých nahrávek.
CC - tedy Compact Cassete. Je formát, který si zaslouží mnohem lepší a především - promyšlenější - zacházení, nežli ,,přehrávání" v takovýchto parodiích na audiozařízení. Pokud si někdo nahrával pásky (ve své době těch lidí bylo tísíce a tisíce) a nebylo to zrovna na zařízení typu ,,jezevčík (tedy přenosný radiomagnetofon podlouhlého tvaru) made in Holešovická tržnice, tak své pásky pro nahrávky - z tehdy většinou dosti nedostupných CD nebo velice drahých LP desek - podotýkám vysoké zvukové kvality - vybíral opravdu pečlivě. Tyto pásky - byly také velice drahé a mimo jiné vysoce, vysoce kvalitní. Velká většina z nich dodnes neztratila své vlastnosti a jen s prominutím idiot by něco tak citlivého na sedření, zamotání nebo prosté magnetické zasvinění jako je magnetický nosič uložený v CC (nesprávně MC) kazetách ani ve snu nevrazil do ,,něčeho" za čtyři a půl tisíce korun. (jen pro srovnání - průměrná cena tapedecku - tehdy - byla okolo 12.000 - tehdejších korun - v čerstvém porevolučním československu) (v osmdesátých letech - v západním německu - stál průměrně tapedeck střední třídy - okolo 800 - 1300 tehdejších západoněmeckých marek) (Tyto ceny byly způsobeny vysoce kvalitním zpracováním součástek) (základní ferit feritová hlava jako náhradní díl stála v německém servisním prostředí okolo 300marek!!!) TEDY JEDNODUŠE - PODLE TOHO TO TAKY HRÁLO!!!
Dále by si autorka měla uvědomit že existuji dokonce 4 druhy magnetických pásku používaných v katetách - Fe, Cro2, FeCr, a Metal (jen pro zpřesnění)
Dále existuje vůbec nejdůležitější údaj - jaký typ hlav je v přístroji použit - existuje několik základních typů, které výrazně ovlivňují reprodukci.
Jaké filtry pro potlačení šumu tam jsou. Atd. atd.
Obyčejný tape deck z roku 1990 jedničkové nebo dvojkové řady -(tedy ty nejnižší typové řady) libovolné západní značky, po základním vyčistění hlav lihem za 20korun z lékárny a popřípadě odmagnetováním hlav bude hrát stokrát lépe nežli tento paskvil z Číny.
Nemluvě o tapedecku střední třídy z poloviny nebo začátku 80tých let s ferritovými, nebo sendust-ferritovými hlavami.
Pak stačí audiokabel a připojit ho do zvukové karty. A je po ptákách.
PS:
Nezlobte se na pana doktora - je to pro něj jenom kšeft. Sám tomu evidentně nerozumí. Pro prachy všechno....
Jo a když osočujete reagujícího že přístroj ani neslyšel a předem řiká že nehraje... Tak uveřejněte milý pane doktore detailní fotografii hlav a páskové dráhy tohoto vašeho vychvalovaného přístroje. Pak to bude fér i od Vás, a my všichni se konečně pořádně zasmějeme. (A to drze tvrdím aniž bych ony fotografie předem viděl - cha, cha)

ferrochromové kazety jsem radši ani nezmiňoval, protože se obávám, že člověku, který tvrdí, že "hlavy dole" jsou u kazetového magnetofonu nestandardní, něco takového jako type III/FeCr bude připadat jako povídání z říše pohádek;-)

slečna (nebo paní) autorka, stejně jako potenciální kupci této čínské parodie by měli hodit oko třeba sem:
http://www.vintagecassette.com a podívat se, kolik tenkrát tapedecky stály a vzpomenout si jaký byl kurz Kčs/USD...

běžné kazety type I - Sony HF90, TDK D90 atp. stály v roce 89 na černém trhu 90 Kčs, v normálních socialistických prodejnách byly k mání pouze shitové tuzemské emgetonky. v roce 90 jsem na burze kupoval svojí první solidní kazetu - Sony UX-S90, stála mě tehdy 120 Kčs. hraje dodnes. i v roce cca 95 byla velmi solidní kazeta TDK SA-XS90 běžně dostupná asi za 115 Kč. metalová TDK MA90 byla asi od 120 Kč a ceny špičkových TDK MA-XG šplhaly nad hranici 400 Kč - to už si normální smrtelník nekoupil.

mám v šuplíku nahraných hodně Cro2 kazet v průměrné ceně okolo 80 Kč/kus. a ty bych měl svěřit tomuhle čínskému zázraku? to je jako vozit pytle cementu v rolls roycu:)

Proboha.. Tak to sou ale věci,jako když mě chce někdo školit o něčem,co v životě neviděl.. Hlav je spousta typů a vůbec.. Hele si něco vygoogli,ty experte :) (se neuraz) Tento krám bych nikomu nedoporučil,pokud o ty pásky nechce přijít,no a pokud je má a jsou opravdu k archivaci,tak uzná sám,že MP-3 nebude nikdy kazeta tak jako gramodesku CD nikdy ve zvuku netrumfne :) No a pokud je má nahraný dobře,tak měl Dolby a je jich rozhodně víc než Dolby-B :) ,no a toto ho nemá,teda,pokud tím chlapci z číny nechtěj riskovat soudní spory,páč proto je ta kvalitní technika drahá,neb se platí licence,ať za dolby,nebo Hx-Pro či jiné patentní vychytávky.. A tak leda koupit starší,nebo požádat bližního a zachránit to co je nám drahé.. Toto je opravdu nejkrajnější a tím se dá říct i konečné řešení.. Doubledecky se dají koupit,Sony,Denon,ceny od cca 5,000-11,000 funglovky.. Ale už to fááákt končí.. S pozdravem milovník kazetek :) (Pioneer,Technics,Sony,Sharp,JVC,Toshiba,Hitachi a to néni China :) )

Dobrý den, nevíte někdo, zda tato nebo i jiná firma nevyrábí další typy double kazeťáků pro PC? Rád bych si něco takového pořídil, ale u tohoto modelu by mi scházela možnost přepínání směru přehrávání, aby se kazeta nahrála celá bez přítomnosti obsluhy. Se slzou v oku vzpomínám na "kombajn" JVC, který to uměl a od té doby jsem na nic podobného nenarazil. Uvítal bych také více možností, když už je k dispozici USB připojení s PC, kde by se dala vylepšit spolupráce (spouštění a zastavení nahrávání na PC, ovládání z PC, časové nahrávání, atd.) Předem díky za jakoukoli zprávu. Honza

Je mi lito, ale zatim nikoliv. Vzhledem k tomu, ze i toto je relativne novinka, je zde sance ze autorevers doplni. S ovladanim z PC ale moc nepocitejte. Udelat pro PC nejaky bastlsoft by jiste nebyl problem, ale slusny SW s rozumnou podporou asi nikdo delat nebude.

přečetl jsem si "recenzi" a byl jsem zděšen. zákazníkovi je tady čínská elektronika velmi pochybné kvality stavěna do pozice špičkového zařízení. s tím rozhodně nemohu souhlasit. snažil jsem se na to upozornit pana Olmra, zástupce šéfredaktora hw.cz a odborného redaktora, ale zřejmě je člověkem, který nedokáže přiznat vlastní chybu. nepomohlo domlouvání ani vyhrožování, první věc, kterou jsem mu slíbil udělat, je patřičný komentář právě zde:

text mého mailu panu olmrovi:

dnes kdyz jsem cetl tuto "recenzi" jsem mel neodbytny pocit, ze si ze me autorka clanku a provozovatel serveru, ktery toto zverejni jednoduse strili. url:
http://hw.cz/produkty/art2025-zachrante-sve-mc-tape2pc-prehraje-vase-magnetofonove-kazety-na-cd.html

toto je pouze otrocky popis funkce, recenze vypada jinak. to, ze je autorka textu technikou nedotcena je sice hezke, ale dozvedet se to az z komentare pod clankem je ponekud ubohe.

nechapu, jak muze nekdo tuto parodii na tapedeck prodavat za 4.990 kc. kdyby me to nekdo prinesl domu, at mu mc kazety prevedu do wavu nebo mp3, a pak si ten "pristroj" zdarma necham, tak ho s i tim cinskym paskvilem vyhodim z okna.

tenhleten vyrobek totiz svymi parametry nesaha kvalitnim (i 20 let starym!!!) tapedeckum ani po kotniky. opravdu nechapu, proc uzivatelum vnucujete zbozi se zvukovu kvalitou odpovidajici telefonnimu signalu,
kdyz z kvalitniho aparatu dostanete o nekolik trid kvalitnejsi vystup.

doporucoval bych vam text bud dukladne doplnit a prepracovat nebo pro jistotu uplne stahnout. toto neni nic jineho nez sproste, vedome a lacine klamani spotrebitele.

obrázek o hw.cz nechť si laskavý čtenář udělá sám.

Vážený pane,
obdivuji vaši odvahu s přehledem odsuzovat něco, co jste si sám nemohl ani vyzkoušet, ani proměřit. Tvrdíte, že v článku je "čínská elektronika velmi pochybné kvality stavěna do pozice špičkového zařízení". V celém textu článku jsem ale tvrzení o špičkové kvalitě nikde nenašel.

Nezpochybňuji vaše tvrzení, že "z kvalitního aparátu dostanete o několik tříd kvalitnejší výstup". Špičková zařízení jsou ale také nabízena za vyšší ceny a jsou určena pro poněkud jiný okruh zákazníků, než výrobek, určený pro běžné domácí využití za necelých pět tisíc korun.

Jsou-li výrobcem uváděné technické parametry pravdivé, pak vaše tvrzení, že se v článku uživatelům vnucuje zboží "se zvukovu kvalitou odpovidající telefonnímu signálu" je poněkud přehnané.

Nepochybně máte pravdu, že článek je spíše letmý pohled běžného uživatele než skutečná recenze.

Možná dokonce, že po proměření parametrů a po provedení testů mechaniky by se ukázalo, že hodnoty technických parametrů, které výrobce uvádí, jsou nadnesené, a že mechanická část je velmi nestabilní a poruchová, a že se tedy nakonec skutečně jedná o "čínský paskvil", nezasluhující si nic jiného, než vyhození z okna.

Avšak tvrzení, že že jde o "sprosté, vědomé a laciné klamání spotřebitele", neopírající se žádné výsledky testů a měření, je pouhý arogantní odsudek bez věcných argumentů... a nedivím se, že odborný redaktor na vaše emotivní výlevy nijak nereagoval.

Pokud ovšem myslíte, že zásadním věcným argumentem je pouhá země původu, pak se jedná o typický projev nabubřelého, zapšklého a zamindrákovaného čecháčkovství.

Je to obdobné, jako když někteří občané západních zemí, např. Rakouska, abych nikoho nejmenoval :-), rovnou zpochybňují kvality všech našich výrobků, technologií, výsledků vývoje a výzkumu i dbornou způsobilost jejich tvůrců jen s argumentem geografického původu z oblasti bývalého východního bloku.

Dr. Jiří Kofránek, CSc.

pane doktore, děkuji za briskní psychologickou studii mé pokřivené osobnosti.

jistě se mnou budete souhlasit, že věcným argumentem by měly v našem případě být technické parametry. ty se ale jaksi nekonají - něco je sice uváděno, ale ta data jsou tak zmatečná a neúplná, že se zdráhám je brát vážně.
i kdyby odpovídala skutečnosti, jistě mi poradíte: mám kazetu type II - CrO2, nahraju si jí v tomto přístroji. otázka je prajednoduchá: bude na kazetě audiosignál s kmitočtovým rozsahem 40 Hz - 8 kHz nebo 40Hz - 15 kHz? já jsem to z dodaných dat opravdu nepochopil...
krom toho nahrát na kazetu CrO2 pouze 15 kHz mi přijde docela špatné. rozsah 40 Hz - 8 kHz je sice lepší kvalita než telefonní, ale skutečný hifi zvuk vypadá jinak.
předpokládám, že přístroj vlastníte, když mě odsuzujete že haním něco co jsem ani neviděl, tudíž prosím o sdělení kontaktu na vás, asi si u vás objednám nahrání nějakých kazet na tomto zázraku nejmodernější asijské techniky;-)
btw to, že je text uváděn jako RECENZE, přestože žádnou recenzí není a navíc ho psal naprostý technický analfabet, vám zřejmě vůbec nevadí a vynášení "kvalit" přístroje do nebes vás rovněž nechává v klidu. je jednodušší mě odsoudit, že arogantně pomlouvám a chybí mi argumentace, než se spolu s autorkou a redakcí serveru zamyslet, jestli zde neběží o neetické a zavádějící vychvalování čehosi podprůměrného.
já až najdu nějakou raritní nahrávku kterou neseženu na cd, propojím svůj 12let starý 3hlavý tapedeck nemoderním analogovým drátem se zvukovou kartou v počítači, zapnu wave editor a dám se do nahrávání.
vám a všem ostatním chytrolínům, kteří si nechali nabulíkovat, že koupili super přístroj, přenechám tento vynikající produkt a windowsácké wizardy pro naprosté BFU klikače. když si myslíte, že zvuková kvalita bude pro vás dostatečná, nebudu vás přesvědčovat o opaku;-)

Taky jsem si přečetl celý článek o tzv.tapedecku a nabyl jsem dojmu,že bych za něj neutratil ani 200kč.Pokud bych řešil,jako že v podstatě pořád se chystám si udělat CD ze svých starých audiokazet,ke kterým mám vztah pro jejich obsah,postoupnost skladeb a se kterými jsem hodně zažil.Prostě pokud bych neměl deck k přehrání,tak bych si pořídil něco třeba na aukru,seřídil hlavy a vyrobil,nebo koupil propojovací šňůru cinch / jack 3,5 popřípadě se prodává adaptér za nějakých 15kč a pomocí třeba freeware audacity bych natáhl hudbu do pc,trošku si pohrál se šumem a vypálil na cédo.Žádné kupování dreku s programem,který je v jč dostupný všude na netu.Třeba slunečnce cz.
Koupi popisovaného decku mám za to,že bych jen zkazil nahrávku při kopírování do pc.Nahrával jsem na Yamaze poslední doby kazety jsem měl přístroj i s dolby S

Já nechci nijak předjímat kvalitu recenzovaného stroje, protože toto recenze je, ale kvalitní zvuková analogová technika se vyznačuje tím, že v případě potřeby lze vždy nějaké rušivé zvuky slyšet. O to víc by měly být slyšet při přehrávání starých audio kazet. Pokud tedy slyšet nebyly, neznamená to, že tam nejsou, ale s největší pravděpodobností je tam nějaké kmitočtové omezení, třeba nekvalitními reproduktory, které ty rušivé zvuky prostě nereprodukuje.

Naprosto ve všem souhlasím s výše napsaným. Jen doplním svoje postřehy. Design přístroje odpovídá době 20 až 30 let zpátky a to nechci křivdit přístrojům tehdy vyráběným. To že tady někdo píše, že je divné pokud jsou snímací hlavy dole, to je diagnóza člověka ználeho pouze umělohmotných střepů.
Věta, že někdo kupoval kazety s označením Fe (tedy typI) a proto jiné nezná, to je k pousmání. Člověk by v dnešní době Hi-Tec čekal nízkozdvihová ovládací tlačítka, která byla bežná u Hi-Fi komponentů už hóóódně dávno. Posuvná volba Noise Reduction on/off to je také terno. To má být jako co? Dolby System je licencovaný, to však asi pánum z Číny nic neříká. Použité počítadlo odvinutého pásku řešené otáčením 3 bubínků, to jsme opět někde v prehistorii. Indikace nahrávací úrovně formou klasických barevných diod, to je snad myšleno jako žert. Segmentové nebo bodové displeje zase nic.
Celkově řečeno, pokud se objeví nějaký neštastník, který do tohoto "tape decku" investuje, obdrží tržnicového jezevčíka oblečeného do stříbrné nevzhledné krabice.
Výrobci z Číny si nikdy z ničím nedělali problémy a tento výrobek je toho dalším příkladem.

Ten zde "recenzovaný" tape deck je krám ale jinak v Číně se vyrábí velká spousta high-endu , trochu jsem hledal a hleděl jsem co všechno vyrýbějí a ceny jsou taky ovšem vysoké.Jedná se ale především o nové technologie , případně perfektní lampové zesilovače , opravdu spousta věcí. Někdy mám pocit , že se sem do Evropy  už nic moc nevozí. Když si člověk projde klasické velké obchody s elektronikou jako je El.World,Datart,Planeo a nebo Okay tak je zděšený tím co se dnes nabízí těm kdo mají rádi kvalitní zvuk. Malinko lepší situace je u K+B Expert který vede alespoň Yamahu.Výše zmiňované obchody mi v sortimentu audia co do kvality připadají jako tržiště v devadesátých létech u nás.Ona taky není vůbec žádná konkurence.Chcete-li si koupit slušný rekorder a třeba i kazetový tak jedině Tascam (Teac) vyrábí slušné záznamové zařízení ať už se jedná o záznam na kazetu , CD ,MD,USB,SD kartu nebo HDD. Tady je třeba docela fajn kombinace CD rekorderu / kazatového rekorderu http://www.tascam.com/product/cc-222mkiv/    Tascam toh ale dělá daleko více a cena je kolem 10 tkč současných , takže nižší než v době kdy jedna západní marka stála 4 kčs , po roce 89 už 16 kčs a jeden bon ( poukázka do Tuzexu) 5 kčs.

Tady mrkněte třeba na youtube na některé současné , nyní vyráběné produkty Tascamu https://www.youtube.com/results?search_query=tascam+cc-222mkiv+review

Je problém se vůbec dopracovat informací , natož přijít do obchodu a koupit.