Jste zde

CRA IoT Hackathon – České Radiokomunikace opět hledají nejlepší nápady pro internet věcí

Datum: 
Pátek, 7. Duben 2017

České Radiokomunikace (CRA) pořádají druhý ročník CRA IoT Hackathonů. Zájemci z řad vývojářů a fanoušků moderních technologií mohou změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRa. CRA IoT Hackathony se letos uskuteční ve dvou fázích, na jaře a na podzim, v různých městech České republiky.  7. dubna proběhne v Praze.

Účastníkům těchto celodenních soutěží CRA nabízejí další prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí, ke kterým by se jinak nedostali.

„IoT Hackathony, které jsme v minulém roce uspořádali, poukázaly na velký zájem o internet věcí a přinesly spoustu zajímavých a užitečných nápadů, a to jak v oblasti ekologie, tak i pro běžné věci, se kterými se setkáváme každý den – systémy pro parkování, svoz odpadu a další. V letošním roce jsme otevřeli CRA IoT Hub, který nám také ukazuje, že o IoT technologie je skutečně velký zájem. Rádi bychom znovu pomohli na svět řadě skvělých nápadů, které by jinak mohly zůstat jen na papíře nebo v hlavách šikovných vývojářů,“ uvádí k cílům CRA IoT Hackathonů generální ředitel CRA Martin Gebauer.

Hackathony jsou určené jednotlivcům nebo týmům vývojářů, kteří přímo na místě mohou sestrojit a aplikovat své nápady na využití internetu věcí (IoT) v síti LoRa. Sítí LoRa CRA pokrývají krajská města na území ČR a pokračují v jejím dalším rozšiřování. CRA se snaží najít užitečné a zajímavé příklady užití a současně chtějí přiblížit možnosti IoT širší veřejnosti.

Zájemci o hackathony se mohou registrovat na webu http://pripoj.me, kde se dozvědí i další informace, nebo dorazit přímo na místo konání jednotlivých hackathonů. Autoři nejzajímavějších řešení získají hodnotné věcné ceny i finanční odměnu.

Co bude Vaším úkolem?

Spolu s Vaším týmem vytvořte co nejzajímavější, funkční prototyp zařízení (čidla) komunikujícího v síti LoRa. Tou CRA (České Radiokomunikace) pokryly všechna krajská města a jejich okolí a aktuálně rozšiřují pokrytí na úrovni okresních měst. Vámi vytvořené čidlo musíte i nakonfigurovat tak, aby bylo schopné komunikovat a plnit účel, pro který jste ho sestavili. Budete mít k dispozici modulový systém, development kit, z něhož můžete čidla sestavit, přístup k datům, která generují jiné v síti zapojené senzory. S sebou si tedy musíte přinést pouze vlastní notebook a to, s čím jste zvyklí sami pracovat.

Nezáleží, jestli přijdete už v hotovém týmu (3 – 5 členů), nebo sami. Na místě bude řada dalších vývojářů, se kterými můžete spojit své síly a zkušenosti. Tým vytvoříte na místě. Získáte i cenné zkušenosti a rady od mentorů a odborníků.

Místo konání:

Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, Praha 5-Smíchov

Program: 

9:00 - 10:00 - Příchod, registrace na místě, občerstvení, sestavení týmů
10:00 - Vyhlášení zadání CRA IoT Hackatonu
10:00 - 18:00 - Práce na zadaném projektu
18:00 - Odevzdání výsledného projektu
19:00 – 21:00 Vyhlášení výsledků CRA IoT Hackathonu, networking

Doplňující program:

11.00 - 11.45 a 14.00 - 14.45 - prezentace společnosti CRA  a partnerů soutěže o síti LoRa a aktuální situaci v oblasti IoT, zajímavosti z oblasti vývoje a výroby čidel i nových projektů v IoT

Po celý den možnost konzultace s odborníky, zástupci CRA a partnerů, i mentory akce. Celý den pro Vás bude připraveno občerstvení.

Více informací na: http://pripoj.me/cra-iot-hackathon/

CRA IoT Hackathony v letošním roce konají za akademické podpory ČVUT v Praze a VUT v Brně. Dalšími partnery jsou společnosti Intel, DEVELICT Solutions, ECOM a další. Mediálním partnerem je odborný server HW.cz.