Jste zde

CRA IoT Hackathon – České Radiokomunikace opět hledají nejlepší nápady pro internet věcí

Datum: 
Pátek, 19. Květen 2017

České Radiokomunikace (CRA) pořádají druhý ročník CRA IoT Hackathonů. Zájemci z řad vývojářů a fanoušků moderních technologií mohou změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRa. CRA IoT Hackathony se letos uskuteční ve dvou fázích, na jaře a na podzim, v různých městech České republiky.  19. května proběhne v Plzni.

Účastníkům těchto celodenních soutěží CRA nabízejí další prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí, ke kterým by se jinak nedostali.

Hackathony jsou určené jednotlivcům nebo týmům vývojářů, kteří přímo na místě mohou sestrojit a aplikovat své nápady na využití internetu věcí (IoT) v síti LoRa. Sítí LoRa CRA pokrývají krajská města na území ČR a pokračují v jejím dalším rozšiřování. CRA se snaží najít užitečné a zajímavé příklady užití a současně chtějí přiblížit možnosti IoT širší veřejnosti.

Zájemci o hackathony se mohou registrovat na webu http://pripoj.me/cra-iot-hackathon/, kde se dozvědí i další informace, nebo dorazit přímo na místo konání jednotlivých hackathonů. Autoři nejzajímavějších řešení získají hodnotné věcné ceny i finanční odměnu.

Co bude Vaším úkolem?

Spolu s Vaším týmem vytvořte co nejzajímavější, funkční prototyp zařízení (čidla) komunikujícího v síti LoRa. Tou CRA (České Radiokomunikace) pokryly všechna krajská města a jejich okolí a aktuálně rozšiřují pokrytí na úrovni okresních měst. Vámi vytvořené čidlo musíte i nakonfigurovat tak, aby bylo schopné komunikovat a plnit účel, pro který jste ho sestavili. Budete mít k dispozici modulový systém, development kit, z něhož můžete čidla sestavit, přístup k datům, která generují jiné v síti zapojené senzory. S sebou si tedy musíte přinést pouze vlastní notebook a to, s čím jste zvyklí sami pracovat.

Nezáleží, jestli přijdete už v hotovém týmu (3 – 5 členů), nebo sami. Na místě bude řada dalších vývojářů, se kterými můžete spojit své síly a zkušenosti. Tým vytvoříte na místě. Získáte i cenné zkušenosti a rady od mentorů a odborníků.

Finanční ocenění, zkušenosti a rady od mentorů a odborníků

Kromě zajímavých zkušeností se můžete těšit i na hodnotné ceny. Odprezentujete nám svůj nápad a to, co jste spolu s  vaším týmem vytvořili. Ty nejzajímavější a nejužitečnější projekty, které budou využitelné pro praxi v rámci sítě LoRa, získají finanční odměnu 15 000 Kč pro tým na prvním místě, 10 000 Kč pro druhé místo a 5 000 Kč pro třetí. Získat můžete i cenu od partnera Arduino-shop.cz.

Místo konání:

Centrum robotiky, Cukrovarská 23, 301 00 Plzeň 3 - Jižní Předměstí

Web:

www.dddplzen.eu/centrum-robotiky/

Program: 

9:00 - 10:00 - Příchod, registrace na místě, občerstvení, sestavení týmů
10:00 - Vyhlášení zadání CRA IoT Hackatonu
10:00 - 18:00 - Práce na zadaném projektu
18:00 - Odevzdání výsledného projektu
19:00 – 21:00 Vyhlášení výsledků CRA IoT Hackathonu, networking

Doplňující program:

11.00 - 11.45 a 14.00 - 14.45 - prezentace společnosti CRA  a partnerů soutěže o síti LoRa a aktuální situaci v oblasti IoT, zajímavosti z oblasti vývoje a výroby čidel i nových projektů v IoT