Jste zde

Data v automobilech se stěhují na Flash a eMMC

Výrobci automobilů rozšiřují centrální informační a zábavní systémy do svých nejnovějších modelů a usilují o integraci obrazovek ve vozidlech s chytrými telefony při současném dodržování bezpečnostních norem.

Rostoucí komplexnost palubního infotainmentu (IVI) vyžaduje značný výpočetní výkon a vysokorychlostní úložná řešení, která zvládnou značné objemy dat. Tyto objemy dat se budou zvyšovat také s jak porostou obrazovky a jejich rozlišení. J pravděpodobné, že vývoj v oblasti ukládání dat v automobilovém průmyslu bude kopírovat trajektorii růstu, kterou lze pozorovat u chytrých telefonů a osobních počítačů. 
Univerzální paměť flash (UFS) a vestavěná karta MultiMediaCard (eMMC) budou stále populárnější a nahradí starší úložná řešení. Je tomu tak proto, že úložiště Flash Storage může poskytovat vysokou rychlost přenosu dat. U eMMC až 800 megabajtů za sekundu (MB/s) nebo u UFS 3.1 až 1450 MB/s na jednu linku, což vyhovuje datově náročným požadavkům moderních informačních a zábavních systémů.

Úložiště pro zábavu bude pravděpodobně odděleno od kritických dat používaných pro zmírnění rizik a k zajištění bezpečného provozu vozidla. S tím, jak se automobilové technologie stávají sofistikovanějšími a potřeba dat roste, bude poptávka po vylepšených a spolehlivých úložných řešeních, jako jsou eMMC a UFS, také růst. Tato úložiště budou nezbytná pro umístění kritických dat. To by zahrnovalo kód a informace z černých skříněk potřebné k zachování bezpečnosti vozidla. Výrobci automobilů musí implementovat úložná řešení, která upřednostní tato kritická data pro inteligentní bezpečnost vozidel. 
Rozvíjející se prostředí infotainmentu spolu s rostoucím množstvím dat o vozidlech a uživatelích změní podobu automobilového průmyslu a vynutí si zavedení rychlejších úložných řešení, která v roce 2024 a v dalších letech zajistí bezproblémovější a datově bohatší zážitek z jízdy.

www.westerndigital.com

Hodnocení článku: