Jste zde

ePaper, e-Ink, ... máme pro vás displej, který nahradí i papír

I vy byste chtěli displej s nulovou spotřebou v klidovém stavu a ideálními pozorovacími úhly?

Pro ty z Vás, který tento typ displejů ještě neznáte připomeneme, že je to tzv. elektroforetický displej, tj. displej obsahující bílé částice v mikrokapslích rozptýlených v tenké vrstvě tmavého viskózního roztoku. Přivedením krátkého impulsu se tyto bílé částice pohnou, případně natočí směrem k přední straně displeje, což způsobí, že se daný pixel jeví jako bílý. Přivedením impulsu opačné polarity se daný pixel jeví jako černý. Vysoká viskozita roztoku způsobuje, že mikročástice zůstávají ve své poloze bez změny prakticky natrvalo (roky).

To znamená, že je to mimo jiné i ideální displej pro baterií napájené zařízení, protože potřebuje elektrickou energii pouze na změnu zobrazovaného obsahu. Displej je reflexní, tj. nepotřebuje podsvícení, ale pro dobrou čitelnost je třeba alespoň minimální okolní osvětlení. Výhodou je, že je bez problémů čitelný i při přímém slunečním světle. Kouzlo ePaper displeje spočívá i v tom, že zobrazený obsah se skutečně podobá tomu jakoby byl nakreslený / napsán na papíře - i co do pozorovacích úhlů.

K dosavadním několika typům jsme nově zařadili do naší stabilní skladové nabídky 3 univerzální grafické displeje:

Všechny 3 displeje jsou typu COG (TFT active matrix) s rozhraním SPI a mají tloušťku jen cca 1,5mm.

Říká se, že je lepší jednou vidět než x-krát slyšet. Proto vám přinášíme několik fotografií jak tyto displeje zobrazují (na displejích je ještě ochranná fólie). Zároveň na fotografiích můžete vidět stejný 2,9 displej z ostrého úhlu ze všech stran, které podle našeho názoru dostatečně ilustrují jaké vynikající pozorovací úhly nabízejí tyto displeje. Pozorovací úhly jsou skutečně prakticky maximální možné (± 90°).


V případě zájmu nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Výhody/vlastnosti

  • e-paper displej s vysokým kontrastem
  • obsah je zobrazen i bez napájení
  • napájení je třeba jen pro změnu obsahu
  • vysoký kontrast, ultra široký pozorovací úhel
  • extra tenké (cca 1,2 mm)
  • Rozsah pracovních teplot 0...+60°C

 

Download a odkazy

Hodnocení článku: