Jste zde

S moduly WIZ550WEB jste na webu téměř okamžitě

Nový komunikační modul WIZ550WEB nabízí zajímavou možnost jak dostat jakékoli zařízení na web.
Spravovat zařízení přes webové rozhraní je jednoduché, rychlé a pohodlné. Můžeme dodat, že se jedná o řešení šetřící čas i peníze, které bude v drtivé většině případů výhodné pro výrobce i jeho zákazníka. Vedle vyloženě „síťových zařízení“ určených např. ke sběru dat (telemetrie), kdy od výrobku primárně požadujeme, aby odměřená data zasílal na uživatelem definovanou adresu, se síťové připojení využívá též u zařízení, jejichž práce není podmíněna připojením na web. Jsou to systémy, kde zmíněná „funkce navíc“ přináší několik výhod.
 
 
Příkladem takového zařízení může být například kotel pro ústřední topení, kde uživatel může pohodlně sledovat jeho práci a měnit nastavení teploty a v případě nutného servisního zásahu pak výrobce dokáže dané zařízení diagnostikovat na dálku bez nákladné osobní prohlídky.
 

Novinkou v této oblasti je modul WIZ550WEB založený na čipu W5500 (10/100 Mbps) od společnosti Wiznet a MCU STM32F103RBT6. Natvrdo (Hardwired) zapojené jádro je vysoce stabilní a odolné vůči útokům. Pomocí modulu WIZ550WEB máte možnost využívat 16 digitálních I/O pinů a 4 analogové vstupy. Podporuje i sériovou konfiguraci přes AT příkazy.
 

Nejjednodušší možností jak začít je použít bohatě vybavenou vývojovou desku Wiz550WEB-EVB s 8 výstupními relé, 8 digitálními vstupy s optočleny (TLP290-4) a 4 analogovými vstupy (0-12 V).
 
Detailní informace Vám poskytnou dokumenty Wiz550WEB_datasheet, Wiz550WEB_getting_started a Wiz550WEB_users_guide. Užitečná jsou i schémata modulu Wiz550WEB a EVB kitu.
 

Nejnovější informace a zdrojové kódy naleznete na stránce https://github.com/Wiznet/WIZ550web. V případě zájmu pak kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • embedded web server na bázi čipu W5500
  • vysoká stabilita a bezpečnost díky hardwarovému řešení
  • snadno použitelný modul pro připojení na Ethernet
  • 16 konfigurovatelných I/O pinů a 4 analogové vstupy
  • včetně 4 GB karty microSD
  • dostupná i bohatě vybavená vývojová deska
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.