Jste zde

Farnell dodává nová vlastní šasi značky Multicomp Pro

Nový online nástroj pro řadu Multicomp Pro společnosti Farnell umožňuje zákazníkům vytvářet vlastní cenově dostupná  šasi pro náročné aplikace IoT a M2M s certifikací IP67.

Farnell v rámci své značky Multicomp Pro zařadil do nabídky přizpůsobitelné krabičky pro elektroniku IP67. Pomocí online konfigurátoru, který je k dispozici na webu Farnell, mohou zákazníci vytvářet vlastní šasi během několik minut, a posunout se tak od prototypu do plné výroby v rámci jedné konfigurace.

Rozvoj IoT roste exponenciálně a mnoho firem chce začít využívat výhod této technologie. Zajištění vhodného šasi je často ponecháváno až do pozdních fází procesu návrhu, což může představovat problémy s krytím a ovlivňovat výkon. Kromě toho jsou standardní sériová šasi jen výjimečně vhodná pro kritické aplikace IoT. Aktuální možnosti šasi, které mají návrháři k dispozici, jen výjimečně nabízejí odolnost, robustnost a ochranu potřebnou pro koncové aplikace. Cenově výhodné vlastní šasi s rychlým obratem je ideální řešení pro návrháře, kteří mají za úkol vytvářet klíčové produkty s konečným rozpočtem.

Online konfigurace zabere obvykle kolem pěti minut, což technikům ušetří hodiny práce na získávání schválených dílů z více zdrojů. Zákazníci mohou nyní snadno a efektivně získat požadované řešení pro IoT a další kritické aplikace používané v inteligentní dopravě (ITS), připojených vozidlech (V2X, CV2X, RSU 4.1), monitorování kolejí a tunelů, mobilním zabezpečení, inteligentních městech a zemědělství a dalších oblastech.

Mezi výhody řady šasi na míru Multicomp Pro, která je nyní k dispozici od společnosti Farnell, patří:

  • Rychlé získání cenové nabídky do 5 pracovních dní a dodání do méně než čtyř týdnů.
  • Použití standardních antén IP67 typu N k zajištění komunikace GPS/GNSS, Wi-Fi, LTE, DSRC a LoRa.
  • Přístup k řadě vstupních a výstupních modulů, jako je USB, Cat5, Cat6, SIM a napájení.
  • Řešení šasi mSmart-box představující spolehlivý modulární koncept IP67 připravený na EN60950-22, který je připraven na míru během několika dní od prvního kontaktu.
  • Šasi jsou odolná a dlouho vydrží. Mají integrované ventily Gore, antikorozivní nátěr Sur Tec 650 a 100 % záruku IP67.
  • Přizpůsobení barvy, délky kabelu a dalších parametrů.

Značka Multicomp Pro od společnosti Farnell zajišťuje ve srovnání s jinými značkami menší náklady na začátku i v průběhu životního cyklu produktu, takže je ideální volbou k vybavování návrhářských a vývojových laboratoří, servisních středisek a vzdělávacích zařízení, které mohou mít omezený rozpočet. Řada je také vhodnou volbou pro OEM a CEM, kteří hledají přidanou hodnotu prostřednictvím zajištění levnějších dílů produkční úrovně. Řada Multicomp Pro obsahuje více než 60 000 produktů a je vhodná pro techniky na každé úrovni. Průměrná úspora ve srovnání se značkovými produkty činí až 30 %. 
Vlastní šasi jsou jen posledním produktem v řadě přizpůsobitelných služeb od společnosti Farnell. Patří do ní také vlastní kabely a díly, aby bylo nahrazování zastaralých nebo obtížně vyhledatelných dílů co nejsnadnější.

V době, kdy Farnell tuto novinku oznámil, byla nabídka základních krabic poměrně úzká. Jednalo se o mSmart  box od GTT Wireless se zastavitelným objemem 140 x 185 x 55 (mm) a dvěma verzemi prostupů. Bude zajímavé sledovat, jak se bude nabídka rozšiřovat.

Vlastní šasi Multicomp Pro je možné nakonfigurovat a objednat od společnosti Farnell .

Hodnocení článku: