Jste zde

CadSoft odkrývá šestou verzi populárního nástroje EAGLE pro návrh DPS

Nová verze programu s celým názvem Easily Applicable Graphical Layout Editor, datovaná k prosinci 2011, znamená zásadní krok kupředu v oblasti produktivity a efektivnosti vývoje desek plošných spojů – pojďte se podívat na některé z možností, které nyní nabízí.

Návrhový software EAGLE V6.0 od společnosti CadSoft, určený pro vývoj DPS, přináší ve srovnání s předchozími verzemi inovace a vylepšení, která dovolují inženýrům a konstruktérům výrazně zvýšit flexibilitu a efektivitu. Verze EAGLE V6.0 obsahuje přepracovanou strukturu databáze v XML - první, která používá ASCII text jako formát, umožňující rychlé a snadné změny návrhu, import informací o návrhu i převod do jiných návrhových formátů.
 
„Nejprodávanější CAD nástroj (EAGLE) pro návrh DPS se zlepšil, a další verzi EAGLE V6 budeme zdarma poskytovat novým i upgradujícím zákazníkům hned po vydání,“ říká Thomas Liratsch, General Manager CadSoftu. „EAGLE V6.0 je rychlý a intuitivní, takže konstruktéři mohou schémata snadno navrhovat, replikovat, přesouvat, transponovat nebo použít funkci kopírovat / vložit, což jim ušetří čas i námahu. Zjednodušeně řečeno, nová verze EAGLE přináší zcela novou zkušenost s přívětivostí a svobodou pro konstruktéry.“
 


EAGLE V6.0 obsahuje řadu příjemných a produktivitu zvyšujících prvků, jako jsou:

 • Databázová struktura v XML - čtení, editace a analýza dat mimo vlastní nástroj EAGLE
 • Opakované použití návrhu (reuse) - možnost sloučit části schémat použitím plně konzistentních funkcí Kopírovat / Vložit. To podporuje snadný návrh například u vícekanálových zařízení
 • Zlepšené vedení spojů
  • Optimalizace pracovního procesu včetně záznamu akcí Zpět / Znovu po jednotlivých krocích
  • Dokonalá konverze mezi milimetry a palci se zvýšeným interním rozlišením
 • Optimalizace editoru knihovny
  • Možnost připojit vývod k více bodům dovoluje konstruktérům pracovat i s vnitřně propojenými vývody součástek.  Ve srovnání s předchozími verzemi jsou schématické symboly vzhlednější a při jejich definici ušetříte čas.
  • Konstruktéři mohou také snadno kreslit od ruky tvary bodů bez problémů s kontrolou návrhových pravidel pro takové objekty.
  • EAGLE V6.0 také podporuje neomezený počet technologických variant a variant pouzder - tím se eliminuje nutnost rozdělit knihovnu na dvě části.
  • Funkcionalita popisu souboru - svá schémata, listy, desky a symboly nyní můžete individualizovat, k zobrazení jejich obsahu není potřeba otevírat soubory v okně editoru.
Návrhový software EAGLE od společnosti CadSoft pro vývoj DPS je k dispozici také na element14, inovativní komunitě Premier Farnell pro návrh elektronických obvodů, která návrhářům přináší Web 2.0 spolu s více než 10 000 technických dokumentů a softwarových nástrojů. Všechny verze EAGLE obsahují DesignLink, automatické propojení mezi EAGLE a rozsáhlou databází součástek od Premier Farnell. Zkušební verze je pak zdarma dostupná zde.
 
 

 

O společnosti CadSoft

CadSoft Computer je součástí skupiny Premier Farnell, špičkového světového distributora elektronických součástek, výrobků a služeb. CadSoft se specializuje na vývoj populárního CAD softwaru EAGLE, používaného konstruktéry na celém světě již déle než 20 let.  EAGLE je uživatelsky přívětivý, výkonný a cenově dostupný software pro efektivní návrh desek plošných spojů (návrh DPS), kde pod jediným rozhraním zahrnuje moduly editoru schémat, editor rozložení a modul automatického vedení spojů.  Sdílený ULP (User Language Program) v licenci Open Source zaručuje maximální flexibilitu tím, že obsahuje různé funkcionality, jako je simulace, realizace jednotlivých instrukčních sekvencí, export dat a také jejich import.  DesignLink zprostředkovává přístup k datům a cenám více než 4 milionů výrobků z Newarku, Farnell a z element 14.  Uživatelé EAGLE navíc profitují z bezplatné podpory příslušných expertů, diskusních fór aktivních uživatelů, komunity EAGLE na element14, webových seminářů a školení na objednávku. EAGLE je k dispozici pro Linux®, Mac® a Windows®.
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Komentáře

CadSoftu se podařila pořádná bota. Vydali naprosto nepoužitelnou verzi 6.0.0 ... viz. třeba chybové hlášení: "WARNING: Most unfortunately, after the whole release process for version 6.0.0 had been finished, it turned out that there is a bug in the polygon handling of the CAM Processor.". Minulý týden vyšla nová verze 6.1, která by snad měla opravovat nejzásadnější chyby.

Jsem dost zklaman z implementace design/reuse. Chteli se asi dotahnout na Cadence a Mentor, ale tohle je u me pro vetsinu pripadu nepouzitelny. Mit treba ve schema pres 130 Sheets a pak mezi nema jeste nastavovat propojeni...