Jste zde

Celosvětová soutěž o nejlepší aplikaci pro inteligentní platformu bezdrátové komunikace „IQRF Wireless Challenge“ se blíží!

MICRORISC s.r.o., jedna z předních technologických firem zaměřených na výzkum, vývoj, import a distribuci nejmodernějších elektronických komponent a modulů, vyhlašuje soutěž o nejlepší aplikaci pro inteligentní platformu bezdrátové komunikace „IQRF Wireless Challenge“. Využijte své schopnosti, navrhněte nejlepší aplikaci pro IQRF a soutěžte o ceny v hodnotě více než 10 000 USD. Finanční odměny tvoří 6 000 USD. Nejlepším designérům bude navíc nabídnuto zaměstnání u tvůrce platformy IQRF, společnosti MICRORISC s.r.o.

Tato soutěž probíhá od 1. 12. 2011 do 31. 3. 2012. Zúčastnit se může kdokoli, kdo navrhne aplikaci pro IQRF. Záměrem je podpořit chytré programátory, techniky a vývojáře z celého světa a tvorbu nových řešení v bezdrátové komunikaci.
 
Soutěží se v kategoriích Nejlepší aplikace pro IQRF a Studentský design. Oceněny budou také originální nápady na aplikaci pro IQRF či náměty na vylepšení platformy IQRF. Od 1. 12. 2011 se můžete zaregistrovat na www.iqrf.org/contest, inspirovat se návody, příklady a dokumentací k platformě IQRF, pořídit si sadu vývojových nástrojů IQRF se slevou 70 %, navrhnout cokoliv inovativního, originálního, praktického či jinak unikátního a nahrát design do svého profilu na soutěžním webu.
 
 
Programátoři, vývojáři, technici, studenti, …
využijte své schopnosti, navrhněte nejlepší aplikaci pro IQRF a soutěžte o ceny v hodnotě více než 10 000 USD!
 
 
Záštitu nad soutěží přijaly Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky a IARIA - International Academy, Research, and Industry Association. Mezi významné partnery patří i VUT v Brně a ČVUT v Praze. Programátoři, vývojáři, technici, studenti, … využijte své schopnosti a vyhrajte! Více informací naleznete od 1. 12. 2011 na www.iqrf.org/contest.
 
 

Platforma inteligentní bezdrátové komunikace IQRF

IQRF (na hw.cz viz také článek Malé, chytré, české… Bezdrátová platforma IQRF) je česká platforma inteligentní bezdrátové komunikace v bezplatných pásmech 868 MHz a 916 MHz. Umožňuje paketový přenos s velmi malou proudovou spotřebou. Při nízkých nákladech nabízí vysokou výkonnost, spolehlivost, bezpečnost a velice snadné použití. Je vhodná pro libovolné elektronické zařízení, kdekoli je potřeba přenos informací, jako dálkové ovládání, monitorování, alarm, zobrazování a zpracování dálkově pořízených dat nebo připojení více prvků do bezdrátové sítě. Vysoce kompaktní komunikační moduly s integrovaným řídicím mikroprocesorem a dalšími periferiemi mají zabudován operační systém, který kromě řady užitečných funkcí obsahuje i komunikační protokol s podporou komplexních sítí IQMESH. IQRF je ucelená platforma s modulárními prvky. Nachází uplatnění v automatizaci budov, telemetrii a dalších nejen průmyslových oblastech. Mnoho jejích unikátních vlastností je chráněno řadou českých i světových patentů.
 
Platforma IQRF byla vyvinuta firmou MICRORISC s.r.o. ve spolupráci s VUT v Brně a za finančního přispění Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Na mezinárodní výstavě Amper 2010 v Praze při účasti 705 firem z 21 zemí získala ocenění Zlatý Amper za nejlepší exponát veletrhu. Další ocenění firma obdržela na vědeckých konferencích asociace IARIA v letech 2010 a 2011.
 
 

Organizátor soutěže MICRORISC s. r. o.

MICRORISC s. r. o. je česká firma se sídlem v Jičíně, specializovaná na výzkum, vývoj a distribuci nejmodernějších elektronických komponent a modulů. Patří mezi přední technologické firmy, mírou invence a počtem českých i světových patentů se řadí k těm nejúspěšnějším v oboru. Ve vývojovém oddělení pracuje většina zaměstnanců. Vlastní výzkum a vývoj je zaměřen především na bezdrátovou komunikaci. V rámci zakázkového vývoje MICRORISC nabízí optimalizaci elektronických a elektromechanických aplikací.
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: