Jste zde

Roboti na zavolání aneb dvoudenní kurz robotiky na platformě .NET

Zveme Vás na kurz robotiky, zaměřený na předvedení možností platformy .NET a smartphonu Windows Phone 7 a dalších technologií Microsoft prostřednictvím malého mobilního robota Robrouk. Každý účastník kurzu si nejprve vlastnoručně sestaví robotické vozítko a vybaví ho řídicí elektronikou, využívající platformy .NET Micro Framework. Celý robot se bude programovat v jazyce C# z vývojového prostředí Visual Studio. Na závěr kurzu je pak připravena soutěž s vytvořeným robotem a na majitele vítězného robota čeká odměna v podobě smartphonu s Windows Phone 7.

Pravděpodobně jste již slyšeli o platformě .NET Micro Framework a její vlajkové lodi Netduino Plus. Jedná se o jednočipový elektronický modul, založený na mikroprocesoru ARM7, s běhovým prostředím .NET Micro, díky němuž je možno jednoduše vyvíjet vlastní chytrá elektronická zařízení, programovatelná pomocí vysokoúrovňového jazyka C#. A právě pro propagaci této platformy mezi širokou odbornou veřejností se rozhodla společnost Microsoft, ve spolupráci s firmou Snail Instruments a sdružením Hobbyrobot, uspořádat první kurz robotiky mimo akademické prostředí.
 
 
 
Náplní dvoudenního kurzu Roboti na zavolaní je stavba malého mobilního robota Robrouk z připravené stavebnice,
jeho oživení, základní naprogramování a v závěru kurzu i jeho ovládání mobilním telefonem
 
 
Náplní dvoudenního kurzu Roboti na zavolaní je stavba malého mobilního robota Robrouk z připravené stavebnice, jeho oživení, základní naprogramování a v závěru kurzu i jeho ovládání mobilním telefonem. Každý účastník tak získá nejen znalost základního programování na platformě .NET zábavnou formou „hry“ s malým robotem, ale i vlastnoručně sestaveného robota, který po ukončení kurzu zůstane, spolu se skripty, jeho majetkem. Absolvent kurzu si tak bude moci v klidu své laboratoře či domova čerstvě nabyté informace osvěžit a samozřejmě je i dále rozvíjet.
 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Komentáře