Jste zde

Ovládejte zařízení z DIN lišty spolehlivě a bezpečně

S výkonným vazebním členem Finder série 48 můžete spolehlivě a přehledně ovládat zařízení přímo z rozvodné skříně.

Velmi často používané centralizované ovládání zařízení z rozvodné skříně přes vazební členy nabízí několik výhod. Umístění spínacích prvků do rozvodné skříně umožňuje např. přehlednou a rychlou instalaci, jednoduchou kontrolu funkčnosti a snadné změny v konfiguraci v případě potřeby. Umístit spínací prvky - relé ve formě vazebních členů na DIN lištu může v mnoha případech podstatně zvýšit odolnost vůči rušení. Je to díky tomu, že při umístění vazebního členu v rozvodné skříni blízko řídicí elektroniky jsou přívodní vodiče k vazebnímu členu (relé) pro dané zařízení velmi krátké. Tím se vyhneme paralelnímu umístění ovládacích vodičů s jinými silovými vodiči, často v délkách několik desítek metrů, z nichž by se mohly v extrémních případech naindukovat proudy, schopné zapnout relé.

Finder 48 jsou výkonné vazební členy v provedení s jedním nebo dvěma přepínacími kontakty. Jsou dostupné s cívkou pro stejnosměrné nebo střídavé napětí, jakož i se šroubovacími nebo bezšroubovými terminály. Společnost SOS electronic ze svého skladu aktuálně nabízí dvě verze - 48.52 a 48.61 s citlivou cívkou se spotřebou pouze 0,5 W. Vazební členy již obsahují prvky chránící proti přepólování, k potlačení rušení (EMC), jakož i indikační obvod s LED.
 
 

V případě zájmu kontaktujte distributora,
společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz


Kromě vysokých spínacích proudů 16 / 8 A nabízejí Finder 48 i vysokou míru bezpečnosti díky izolačnímu napětí až 6 kV (cívka / kontakty). Finder 48 umožňují okamžité vysunutí relé pomocí plastového držáku, což usnadňuje kontrolu nebo výměnu relé. Dostupná je i propojovací lišta pro vzájemné propojení většího počtu vazebních členů. Detailní informace Vám poskytne datasheet Finder 48.
 

Základní vlastnosti a výhody:

  • vazební člen na DIN lištu
  • verze s 1 nebo 2 přepínacími kontakty
  • 8 / 16 A, 250 V AC (trvalý proud)
  • mechanická životnost 10*10E6
  • teplota okolí -40 až +70 °C
  • spotřeba pouze 0,5 W (DC verze)
  • obsahuje ochranné komponenty a LED indikaci stavu
  • vyrobeno v EU


Download a odkazy:

Hodnocení článku: