Pokud jde o moderní osvětlovací technologie, tak právě došlo k jisté zajímavé události - výzkum OLED osvětlení firmy Lomox byl zadotován společností Carbon Trust. Firma LOMOX Ltd. se ale nehodlá při svém výzkumu soustředit jen na displeje malé a vhodné pro hodinky, multimediální přehrávače či komunikátory, ale rovnou na celé OLED stěny.
Celá idea staví na tom, že tenká OLED vrstva bude vsazena do neméně tenkého
plastového pouzdra, které ji bude chránit z obou stran. Šikovnou kombinací barev, krytí a různě propustných materiálů má prý jít i velmi snadno docílit toho, že jednotlivé svítící OLED stěny nebudou svítit stejnoměrným jasem a v jedné barvě jako nám dnes běžné zdroje, ale klidně budou obsahovat vzory připomínající tapety, více barev či jiné efektní detaily.
A proč vlastně o OLED technologiích uvažovat? Je tu jeden důvod a jak si jistě již každý správně tipnul, týká se spotřeby - OLED stěna slibuje 2,5x větší efektivitu, nežli jakou zvládnou dnešní běžné "spořivé žárovky". Tím jsme ale ještě zdaleka nevyčerpali všechny výhody - jelikož OLED vrstvě stačí velmi nízké napětí (3-5 V), postačí k jejímu napájení klidně i nějaký ten alternativní zdroj typu solární panel.
Dle provedených studií na Anglii by kompletní náhrada dnešních svítidel za OLED měla ušetřit do roku 2020 na 2 500 000 tun CO2 a do roku 2050 kolem 7 400 000 tun. Donedávna byla velkým problémem OLED technologií životnost - i na to má ovšem Lomox odpověď: LOMOX OLED netrpí oxidačními efekty tak, jak je typické u jiných polymerových OLED displejů. Firma se rovněž nechala slyšet, že prvních produktů se od ní dočkáme během příštích dvou let let - tj. cca někdy v roce 2012.