Jste zde

Hammond krabičky pro IoT zařízení

V dnešní době dokážeme i na poměrně malou DPS o rozměrech např. 3x6 cm osadit velké množství součástek a hlavně - stále kompaktnější rozměry integrovaných obvodů dovolují na malé ploše vyrobit zařízení, které ještě před 10-15 lety potřebovalo DPS i s dvojnásobnými rozměry alias čtyřnásobnou plochou říká SOS electronic.

USB zařízení, IoT senzory a dataloggery, malé nebo i úplně miniaturní DPS - na to vše nabízí Hammond série 1551 řešení. 
Kanadský výrobce krabiček Hammond je známý tím, že v dané sérii krabiček (plastových i hliníkových) nabízí obvykle 10 až 20 a dokonce i více velikostí. K tomu můžeme přičíst obvykle 2 standardní barvy (světle šedá a černá) a v mnoha případech i možnost volby materiálu (standard ABS, plamenu odolném ABS nebo polykarbonát).

Komunikace, snímání parametrů vzduchu, kontrola výrobních procesů nebo malý indikační panel, to je jen část z množství průmyslových zařízení, u nichž má DPS se součástkami často jen několik cm2.

Téměř všechny série jsou dostupné také ve verzích s přírubami (flange) pro montáž na stěnu a u hliníkových je to i obrovské spektrum kombinací barev krabička/ukončovací rámečky + krytky. Pokud se Vám tedy tato série zalíbí, je vysoce pravděpodobné, že v ní najdete velikost a verzi, která Vám bude vyhovovat.

Hammond série 1551 patří mezi univerzální série, použitelné i pro zalévání DPS (Potting) zalévací hmotou. Najdeme v ní poměrně malé krabičky půdorysných rozměrů od 35x35mm po 80x40mm. Pokud byste chtěli ještě menší a užší, pak je tu série 1551 Mini resp. 1551 Mini USB ve třech velikostech a pěti barvách, včetně transparentní kouřové.

Nejnovějším přírůstkem do rodiny je verze 1551V s ventilačními otvory, které umožňují např. lepší chlazení součástek.

Jejich hlavní doménou však budou s největší pravděpodobností různá zařízení se senzory plynů, vzduchu, teploty, vlhkosti a jiné, které potřebují přístup vzduchu k DPS. Krabičky 1551V mají základnu s předpřipravenými otvory pro snadnou montáž na stěnu a jejich oválný tvar umožňuje snadnou montáž i v případech, pokud by otvory ve stěně nebyly přesně vodorovné/svislé a s ideální roztečí.

Při návrhu série 1551V se myslelo i na snadnou demontáž krytu bez potřeby nástrojů, protože mnohá taková senzorová zařízení jsou napájena baterií, kterou je třeba časem vyměnit.

Senzorové krabičky 1551V jsou dostupné ve čtyřech velikostech (40x40, 80x40, 60x60, 80x80 mm), všechny s výškou 20mm ve třech barvách (bílá, světle šedá a černá) s povrchem s jemnou sametovou texturou, tj. dohromady v 12 modifikacích. Série 1551V je vyrobena z ABS materiálu třídy UL94-HB (plamenu odolný materiál).
DPS je možné uchytit na vnitřní distanční sloupky běžnými samořeznými šrouby do plastu, nejlépe originálními šrouby 1553WTS100 (balení 100ks), které však nejsou součástí balení krabičky.

Vybrané verze krabiček 1551V již v SOS electronic mají na skladě. Ostatní velikosti vám mohou dodat na objednávku v krátkém čase za výhodných podmínek. 
Pokud potřebujete další informace nebo se zajímáte o další produkty značky HAMMOND, napište na adresu info@soselectronic.cz

 Vlastnosti/výhody verze 1551V:

  • design s ventilačními otvory umožňuje výměnu vzduchu
  • ideální pro zařízení se senzory
  • snadný přístup k elektronice bez použití nástrojů
  • distanční sloupky uvnitř krabičky pro montáž DPS
  • oválné montážní otvory pro snadnou montáž na stěnu
  • dostupné ve 4 velikostech a 3 barvách
  • vyrobeny z ABS třídy UL94-HB

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.