Jste zde

Infineon Designer – Online SPICE Simulator

Infineon Technologies AG je jeden z největších světových výrobců polovodičů a podobně jako firma Texas Instruments (TinaPro TI) se pro propagaci svých obvodů domluvila s firmou DesignSoft a uvolnila částečně omezenou verzi programu TinaPro pro simulaci zapojení s jejími integrovanými obvody.

Byla zvolena cloudová verze, kterou není třeba instalovat a kterou lze spustit i na mobilních telefonech nebo tabletech. Na rozdíl od online verze programu Multisim (dříve Electronics Workbench), kterou pro propagaci obvodů používá firma Analog Devices se ale mobilní verze ovládá obtížně. Volná verze Multisimu je ale dost omezená, to ovšem neplatí o cloudové verzi simulátoru Infineon Designeru. Ta je naopak srovnatelná s placenou verzí. Pokud tam nějaká součástka chybí, lze ji do databáze prvkků dostat uploadem zapojení třeba z demoverze TinyPro.

Na stránkách firmy je zapotřebí si vytvořit účet s potvrzujícím emailem. A i potom je poněkud kompliované dostat se k simulačnímu programu.

 

Nejjednodušší cestou je asi otevření nějakého  hotového obvodu, který se nabízí na stránce, protože přímou volbu otevření Designeru jsem na stránkách nenašel.

Pak už stačí jen otevřít nový soubor a simulace může začít. Někdy je ještě zapotřebí v pravém horním rohu ještě jednou potvrdit přihlášení Login.

A pak už je k dispozici ostrá verze programu TinaPro. Připomínám, že chybějící prvky lze do programu dostat přes nabídku upload z obvodu demoverze programu. A pak už zůstanou v databázi. Pro mne jako zaměstnance, který nemá na služebním počítači práva ani změnit si datum bez požehnání ajťáků je to řešení. Přístup k programu a jeho ovládání je demonstrováno i na následujícím videu.

Hodnocení článku: