Jste zde

IoT moduly ESP Espressif: revoluce pod hranicí 4USD

Všichni očekáváme rychlý nástup IoT zařízení do každodenního života. Velmi důležitým parametrem pro rozšíření IoT zařízení je cena modulů, použitých k jejich připojení do sítě. Nyní se zdá, že vhodný modul je tady a už nic nestojí v cestě pro nástup cenově dostupných IoT zařízení.

Espressif se objevil na trhu teprve nedávno a jeho populární čip s označením ESP8266 způsobil velký rozruch nejprve ve skupině nadšených hobbystů. Nyní se o ESP8266 začali zajímat i profesionálové kvůli jeho vynikajícím parametrům a také velmi dostupné ceně cca 3-4 USD. Tento čip v kombinaci s externí Flash pamětí je v podstatě komplet řešení, vhodné jako základní kámen pro IoT zařízení.

Začátkem roku 2017 Espressif uvedl na trh novou generaci WiFi SoC s označením ESP32, který již obsahuje dvoujádrový procesor s vyšší pracovní frekvencí a také s podporou Bluetooth 4.2 protokolu. Pro pohodlnější propojení ESP32 s okolím byl rovněž zvýšen počet rozhraní. Co je velmi důležité - cena modulu stoupla jen nepatrně v porovnání s předchozí verzí, což je zárukou jeho rychlé adaptace v IoT zařízeních.

Prohlédněte si následující tabulku, kde je porovnání obou modulů:

Pro cenu a dostupnost prosím navštivte náš webshop.

Výborné video od Andrease Spiesse podrobně vysvětluje vlastnosti jednotlivých čipů a práci s nimi.

 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Komentáře

Dobrý den,

po přečtení vašeho článku jsem si chtěl rozkliknout odkaz na Skutečně revoluční IoT moduly ESP od Espressif, bohužel ale asi vede jinam, než by měl: https://www.soselectronic.cz/articles/wago/wago-wago-233-pripojeni-jedni...

Správný odkaz by měl asi směřovat sem: https://www.soselectronic.cz/articles/espressif/skutecne-revolucni-iot-m...

S pozdravem

Jaroslav Páral
lektor na pobočce Robotárna
Dům dětí a mládeže Helceletova, Brno