Jste zde

Kingbright KPG-0603 – vytvořte si svůj vlastní displej

Pravděpodobně nejmenší SMD LED dioda na světě s pouzdrem o velikosti 0,6x0,3x0,2 mm je tak malá, že ji lze využít i na tvorbu různých symbolů, piktogramů a displejů.

S příchodem SMD LED diod v malých pouzdrech, řekněme "0805" a menších, již pravděpodobně většina konstruktérů přišla do bodu, kdy "tak malá LED se už vejde všude". Pro běžné aplikace to pravděpodobně i platí, ovšem pokud chceme nasvítit řekněme přepínač nebo rovnoměrně (plošně) podsvítit nějakou plochu, je často výhodnější použít několik ještě menších LED.
Stejně tak pro různé "embedded" systémy s vysokými nároky na hustotu DPS je obvykle výhodné použít co nejmenší LED, i když slouží jen k jednoduché indikaci nějakého stavu. Do této kategorie "super malých" LED můžeme zařadit LED v pouzdrech 0603 a 0402.

Třeba říci, že se bavíme o tzv. „imperial“ velikostech SMD pouzder, které jsou zažity a relativně častěji používány než metrické značení. To znamená 0805 (imperial) = 2012 (metric) = 2,0x1,25mm nebo 0402 (imperial) = 1005 (metric) = 1,0x0,5mm a pod.
Kingbright používá pro značení svých LED metrické značení, proto např. série KP 1608 = „0603“ (imperial) a KPG-0603= „0201“ (imperial).

Právě KPG-0603 (0,6x0,3x0,2mm, 0201 imperial) představuje momentálně nejmenší LED diodu z produkce Kingbright a pravděpodobně jednu z nejmenších na světě. Dá se říci, že je tak malá, že pokud Vám spadne na zem, téměř jistě ji už nenajdete :-).

Možná se vnucuje logická otázka - "k čemu je tak malá LED dobrá?". Pokud dáme stranou aplikace s ultra vysokou hustotou komponentů, kde je každý mm2 vzácný, otevírá se hlavní pole v možnosti vytváření vlastních obrazců/symbolů/piktogramů resp. celých miniaturních displejů. Cena jedné LED je přijatelná a i velké pole (matice) LED je cenově přijatelné – zvláště v porovnání se zákaznickým displejem upraveným na míru, který se při malých a středních výrobních sériích ne vždy vyplatí. Obrovskou výhodou samozřejmě je, že při vytváření symbolů nebo miniaturních displejů prakticky nejsou žádná omezení co do tvaru a velikosti aktivní plochy. Malou inspirací mohou být přiložené fotografie.

Snad jedinou nevýhodou tak malého pouzdra je, že pájecí plošky jsou již jen na spodku pouzdra a tedy KPG-0603 je zapájitelná jedině přetavením do pasty. Při vývoji je samozřejmě možné i toto provést ručně - pomocí horkovzdušné páječky (ideálně kombinované se spodním předehřevem DPS) a pájecí pasty.

V sérii KPG-0603 je 7 typů (5 barev), ze kterých dva najdete přímo v našem skladě. Jsou to zelená KPG-0603CGC-TT a červená KPG-0603SURC-TT.

Na objednávku vám vieme dodať v krátkom termíne a v konkurenčných cenách aj akékoľvek iné typy. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na adrese kingbright@soselectronic.com.

Vlastnosti/ výhody série KPG-0603:

  • ultra miniaturní pouzdro s rozměry pouhých 0,6x0,3x0,2 mm
  • umožňuje vytvářet symboly a celé displeje libovolného tvaru
  • vhodné pro všechny aplikace s vysokou hustotou součástek
  • vhodné i pro přenosnou elektroniku
  • široký pozorovací úhel 135°-145°
  • dostupné v 5 barvách: červená, oranžová, zelená, žlutá a modrá

Získejte vzorky KPG-0603 zdarma

Nabízíme Vám možnost vyhrát vzorky ultra miniaturní LED KPG-0603SURC-TT. Stačí, pokud nám odpovíte na jednoduchou otázku:

Jaká je typická svítivost LED KPG-0603SURC-TT při 10 mA?

Pět výherců vylosujeme 22.3.2017

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: