Jste zde

Kitronik pokryje micro:bit, Arduino i Raspberry Pi

Kitronik představuje špičkovou řadu příslušenství pro micro:bit, Arduino a Raspberry Pi, která umožňuje tvorbu projektů a podněcuje představivost. Hodí se vyučujícím, studentům, tvořitelům i kutilům pro projekty z oblasti fyziky, techniky a matematiky.

Produkty Kitronik při používání společně s nejnovějšími opensource programovatelnými jednodeskovými počítači podněcují představivost a kreativitu. Zahrnují sady a příslušenství, jež umožňují programování hardwaru a pomáhají mladším studentům s rozvojem informatického myšlení. Společnost Farnell díky novému partnerství se společností Kitronik dokázala rozšířit svou nabídku vzdělávacích produktů a posílit svoji pozici exkluzivního výrobce a distributora desek BBC micro:bit, největšího výrobce a distributora desek Raspberry Pi a významného dodavatele desek Arduino.

Produkty Kitronik je možné používat jako pomůcky při výuce fyziky, techniky a matematiky ve školách i ve školních kroužcích. Pomáhají u studentů bez ohledu na jejich schopnosti probouzet zájem o studium elektroniky, programování a techniky. Farnell nabízí vše, co školy a nezávislé programátorské kluby potřebují do začátků s výukou programování hardwaru.

Mezi produkty a příslušenství Kitronik pro micro:bit, které Farnell nabízí, patří:

  • Inventors Kit  představuje základní výbavu pro programování a studium hardwarové interakce. Nabízí vše potřebné pro deset experimentů s deskou micro:bit – LED , motory, světelné senzory a kondenzátory. Součástí sady je intuitivní návod a její uživatelé nepotřebují mít žádné znalosti programování ani nemusí nic pájet. Obvody lze sestavovat do pár minut.

  • Sada MOVE mini buggy je dvoukolový robot, který je vhodný k autonomnímu provozu a kterého lze využít k zábavnému úvodu do výuky robotiky. Je dokonalou volbou pro projekty založené na dálkovém ovládání přes Bluetooth nebo druhou desku micro:bit. Součástí je pět RGB samostatně adresovatelných Zip LED diod, které lze používat jako indikátory. Také lze k robotu připojit pero a kreslit s ním obrazce. K dispozici jsou vlastní bloky kódu společnosti Kitronik pro motory Servo:Lite, které maximálně urychlují a usnadňují psaní kódu.

  • Kitronik: GAME ZIP 64 je speciální retro herní příslušenství pro BBC micro:bit. Jedná se o kompletní kapesní herní platformu, která je vybavená integrovaným displejem se 64 (8 x 8) samostatně adresovatelnými plnobarevnými diodami Zip LED. Nabízí integrovaný zvukový adaptér, čtyři směrová tlačítka, dvě tlačítka pro střílení, haptickou odezvu a přípojné body pro přidání postranních tlačítek nebo zařízení I2C. Všechny tyto funkce jsou plně programovatelné a přes přípojné body lze připojovat větší displeje LED.

Courtney Kennedy, Technology Solutions Marketing Manager ve společnosti Farnell říká: „Produkty Kitronik rozšiřují naši stávající širokou řadu opensourcových produktů pro výuku fyziky, techniky a matematiky. Produktová řada Kitronik nabízí vyučujícím nové a kreativní možnosti, jak ve studentech probudit zájem o programování hardwaru, a to pomocí zařízení, která pomáhají s rozvojem klíčových dovedností, jako je informatické myšlení.“

Farnell na podporu vzdělávání a rozvoje nové generace elektrotechniků poskytuje bezplatné zdroje informací, jako jsou výukové plány, projektové nápady a mnohem více. To vše najdete na webu společnosti Farnell. Farnell nabízí širokou řadu produktů na podporu výuky programování hardwaru, při které je možné rozvíjet u dětí informatické myšlení a týmovou spolupráci.

Produkty a příslušenství Kitronik pro micro:bit, Arduino a Raspberry Pi lze zakoupit u společností Farnell.

 

Hodnocení článku: