Jste zde

Komponenty Murata pro rychlé nabíjení elektrických vozidel

Konstruktéři mohou maximalizovat výkon nabíjecích systémů pomocí špičkových řešení firmy Murata k optimalizaci infrastruktury pro elektrická vozidla (EV).

Murata je globálním lídrem v optimalizaci infrastruktury pro elektrická vozidla a specializuje se na spolehlivé a odolné produkty určené pro vývoj špičkových nabíjecích systémů. Rozšířená produktová řada výrobků Murata doplňuje komplexní portfolio komponentů Farnell určených pro vývoj a výrobu systémů pro elektromobilitu, včetně těchto:

  • Cívky tlumivky se společným režimem (CMCC) řady DLW pro signální a napájecí vedení: Konstruktéři mohou prostřednictvím CMCC řady DLW snížit šum při provozním režimu, který je problémem u diferenciálního přenosu v automobilovém průmyslu a u nabíjecích aplikací pro EV. Vyznačuje se nízkoprofilovou konstrukcí a ultra vysokou vlastní rezonanční frekvencí, což umožňuje použití vysoké mezní frekvence pro vysokorychlostní diferenciální linky signálního vedení. Řada DLW pro napájecí vedení také nabízí velký proud (maximálně 6 A) vhodný pro vstupní konektor z adaptéru pro střídavý proud a dodává se v několika velikostech.

  • Měniče DC-DC řady MGJ1: Ideální řešení pro napájení obvodů budiče hradla „vysoké strany“ a „nízké strany“ pro IGBT a SIC FETS v měničích. Řada MGJ1 se vyznačuje ultra nízkou izolační kapacitou, nepřetržitým odporovým napětím 3 kVDC, charakterizovaným CMTI >200 kV/µS a charakterizovaným výkonem při částečném vybíjení, podporuje výběr asymetrických výstupních napětí a umožňuje optimální úrovně pohonu měniče pro maximální účinnost systému. MGJ1 je také vhodný pro lékařské aplikace a aplikace pro automatizaci továren.
  • Kondenzátory Y1 řady DK1: Vhodné pro všechny spínané zdroje AC-DC, kde se vyžadují kompaktní rozměry a olověné kondenzátory jsou příliš velké. DK1 používá strukturu deskovitých koncovek na keramickém dielektriku ve tvaru kotouče umístěného v plastové formě kvůli zmenšení koncovek, což vytváří montážní výšku produktu 2,5 mm nebo méně. Tyto kondenzátory s certifikací bezpečnosti jsou umístěny na straně vstupu elektrického vedení, aby eliminovaly šum, který se vytváří především v komerčních vedeních střídavého proudu. Kondenzátory řady DK1 lze také použít v kompaktních AV zařízeních, LED osvětlení a rackových zařízeních 1U.

Murata je lídrem v oblasti konstrukce, výroby a prodeje keramických pasivních elektronických součástek a řešení, komunikačních modulů a modulů napájecích zdrojů. Společnost se zavázala k vývoji pokročilých elektronických materiálů a špičkových multifunkčních modulů s vysokou hustotou. Řada nabíjecích a napájecích řešení společnosti Murata pro elektromobily, propojovací moduly, snímače a pasivní komponenty se používá v odvětvích mobility, komunikačních zařízení, zdravotnictví i průmyslové a osobní elektroniky.

Inovativní produkty pro rychlé nabíjení EV dodávané společností Murata jsou dostupné k rychlému dodání v distribuci Farnell.

 

Hodnocení článku: