Jste zde

Kondenzátor pro velký proud, vysoké napětí a teplotu

Kondenzátor Panasonic série SEK, SVPK  má tyto hlavní vlastnosti:proud až 5A při napětí 50V nebo 100V a teplotě do 125°C. Tato  kombinace parametrů  je důležitá například v oblasti automotive.

Nová řada SEK od firmy PANASONIC je součástí skupiny Hliníkové polymerové kondenzátory (OS-CON). Nabízí špičkové vlastnosti při vysokých teplotách. Rozsah kapacity  se pohybuje od 10 do 470 µF a ESR je v rozmezí 14 až 80 mΩ. Jmenovité napětí této řady je 50V. Pro vyšší napětí existuje řada SXE (THT) a SXV (SMD), které své jmenovité napětí navyšuje na 100V.

Kondenzátory SEK jsou k dispozici ve verzi THT pod řadou SVPK. Při maximální teplotě 125 ° C jsou tyto kondenzátory tou správnou volbou pro průmyslové aplikace, které vyžadují vysokou hodnotu dovoleného proudu tzv. ripple current a vysokou odolnost proti teplotám.Poskytují optimální vyhlazení, které je nutné například při napájení. Proto je vhodný do napájecích DC zdrojů jako součást stejnosměrného obvodu měniče či usměrňovače.

Výhodou hliníkových polymerních kondenzátorů (OS-CON) je vynikající elektrický výkon v kompaktních rozměrech. Ve srovnání s ostatními dostupnými produkty řada SEK je miniaturizována, a proto poskytují větší kapacitu na velikost pouzdra. Navíc je v menších rozměrech dána vyšší schopnost proudového zvlnění.

Jmenovitý rozsah napětí SEK a SVPK: 25V ~ 50V

Jmenovité napětí 100V se sériemi SXE (THT) a SXV (SMD)

 

Více informací na stránkách výrobce https://na.industrial.panasonic.com/products/capacitors/polymer-capacitors/os-con-aluminum-polymer

V případě zájmu kontaktujte prosím distributora https://www.codico.com/en/Manufacturers/Panasonic.htm  email:Ludvik.Hamersky@codico.com. Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

 

Embeded World 2018

Codico bude na největší výstavě elektronických systémů, internetu věcí, elektronické mobility a energetická účinnosti. Na veletrhu Embeded World v Norimberku v Německu, který představuje celý svět vestavěných systémů. Najdete je v hale 3, stánek 310, kde odborníci na výrobky a prodejní inženýři nabídnou cenné rady, podporu a informace o nejnovějších technických trendech. 

Volná vstupenka a další podrobnosti zde: https://www.codico.com/CODICO-at-the-embedded-world.htm

Hodnocení článku: