Jste zde

Konektory EDAC: Odolná a bezpečná připojení pro průmysl a automobilové odvětví

V katalogu TME najdete signální konektory řady 140, voděodolné konektory E-Seal nebo hranové konektory pro desky plošných spojů.

Všechny druhy elektronických zařízení potřebují ke svému fungování správný typ připojení. Díky němu je možné napájet konkrétní modul nebo přenášet informace mezi dvěma deskami plošných spojů. Elektrický vodič můžeme připojit k obvodu na PCB desce, například prostřednictvím trvalého, pájeného připojení, ale to není nejlepší nápad. Hlavně kvůli tomu, že po provedení takového připojení je opětovné odpojení poměrně obtížné. Kromě toho může být velmi obtížné vměstnat trvale připojené prvky daného zařízení do hotového pouzdra. 
Proto výrobci a návrháři elektrických zařízení a obvodů velmi rádi používají všechny druhy konektorů a zástrček. Vyplatí se věnovat pozornost nabídce značky EDAC. Společnost je jedním ze světových lídrů v oboru, a to především díky své přísné politice kvality.

Signální konektory řady 140

Jednou z novinek dostupných v TME jsou signálové konektory řady 140. Tento typ konstrukce je jedním z nejběžnějších u domácích spotřebičů, ale i u zařízení určených pro průmysl. Za svou popularitu vděčí především jednoduchosti, trvanlivosti a nízké ceně. 
Řada140 od EDAC je plně kompatibilní s podobnými řešeními na současném trhu. Takže zde máme rozteč kontaktů 2 mm, jmenovité napětí 100 V a jmenovitý proud 2 A. Stojí za to věnovat pozornost rozsahu pracovních teplot, který je u konektorů EDAC od -40 °C do 105 °C.

Po výběru vhodné velikosti zásuvky a zástrčky byste si měli pořídit i kabel s vyhrazenými, krimpovanými piny. Bez nich nelze vytvořit elektrické spojení mezi dvěma samostatnými moduly. Piny vyrobené z fosforového bronzu jsou určeny pro kabely 30 AWG – 24 AWG s průřezem od 0,05 mm² do 0,22 mm²Zásuvka řady 140

 

Vodotěsné konektory E-Seal

Jednou z vlastností, které spojují chemický, dřevozpracující a automobilový průmysl, je požadavek na těsnost instalací. Elektrické obvody v nich používané jsou vystaveny nežádoucím účinkům prachu, vlhkosti a látek, které mohou velmi rychle vést k poruše. Jedním z řešení, díky nímž můžeme zlepšit ochranu zařízení, je použití konektorů s odpovídajícím stupněm krytí IP. Odpovědí firmy EDAC na tyto požadavky je řada E-Seal, označovaná také kódem 565.Konektor řady E-Seal

Konektory kabel-kabel typu E-Seal jsou ideální pro místa vystavená nepříznivému počasí nebo specifickým průmyslovým podmínkám. Vyznačují se stupněm krytí IP67 a mohou pracovat při teplotách od -40 °C do 105 °C. Díky zacvakávacímu spojovacímu systému jsou stabilní a odolné vůči všem druhům nárazů. Tělo konektoru je vyrobeno z PBT (polybutylentereftalát), tedy jednoho z nejodolnějších polymerů. Konektory se proto také vyznačují normou hořlavosti UL94V-0.

Hranové konektory

V nabídce EDAC stojí za zmínku také hranové konektory. Jsou primárně určeny pro montáž na desku plošných spojů, ale je možné je připojit i na kabel. Tento typ konstrukce můžeme znát z interiérů našich počítačů, takto jsou vytvářeny porty jako PCI, PCI Express, AGP, mSATA a M.2. Díky pozlaceným kontaktům mohou být hranové konektory vynikající volbou, pokud chcete připojit dvě samostatné desky s plošnými spoji bez použití dalších kabelových svazků. Hranové konektory od EDAC jsou k dispozici v různých velikostech od 20 do 72 pinů, jejichž rozteč je 3,96 mm.Hranový  konektor

 

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Článek byl vydán v originále na webu TME.eu:  https://www.tme.eu/cz/news/library-articles/page/45584/konektory-edac-v-katalogu-tme/

Hodnocení článku: