Jste zde

LoRa automatizuje registraci zařízení QR kódy

Provisioning zařízení pomocí QR kódů eliminuje potřebu manuální konfigurace zařízení. Nabídnou ji jen výrobci a provozovatelé, sdružení v LoRa Allianci.

LoRa Alliance, globální sdružení firem, podporujících otevřený standard LoRaWAN, představila standard pro automatickou identifikaci a registraci zařízení, který zjednodušuje a zrychluje správu sítě LoRaWAN. Nové QR kódy obsahují všechny požadované identifikační informace pro přidání zařízení do sítě.

Síťové připojení bez manuální konfigurace, často označované jako zero touch provisioning, znamená přijetí zařízení LoRaWAN prostřednictvím automatizované výměny informací. Nový standard využije QR kódy, vytištěné na zařízení. Ty budou obsahovat všechny požadované informace o zařízení a dodavateli předem naformátované, aby se zajistil standardizovaný vstup do systému správy sítě dodavatele. Nové QR kódy používají průmyslově přijímané normy pro zpracování informací a umožňují členům rychle a snadno implementovat interoperabilní metodu pro připojení zařízení prostřednictvím optického čtení. 
Implementace správy sítě, založené na QR kódu, nabízí výrazné výhody automatizací dříve manuálního procesu. Tyto výhody vycházejí z našich nedávných vylepšení specifikace LoRaWAN 1.0.4 , která nyní poskytuje všechny prvky potřebné pro snadný vývoj, certifikační testování a nasazení LoRaWAN.  

Představení zero touch provisioningu i nové specifikace potvrzují, že ekosystém LoRaWAN stále roste a aliance pracuje zlepšování. Členům LoRa Alliance je přiděleno vyhrazené ID dodavatele. Použití kódů poskytuje členům konkurenční výhodu na trhu zjednodušením obchodních operací a řízením prodeje.Jak aliance zdůrazňuje, nový proces registrace mohou používat pouze členové Aliance LoRa. Od počátku je na ID dodavatele vázána funkčnost QR kódu a ID budou použita pro budoucí aplikace.

https://lora-alliance.org/

Hodnocení článku: