Jste zde

Matrix Voice: hlasový asistent pro Raspberry Pi

Na jedné straně Raspberry Pi, na druhé Google Assistant nebo Amazon Alex.Platforma od Matrix Labs umožňuje uživatelům integrovat vlastního hlasového asistenta a hardwarem akcelerované strojové učení přímo do svých aplikací.

Desku Matrix Voice je možné používat v kombinaci s počítačem Raspberry Pi nebo jako samostatné zařízení s deskou ESP32. Je vhodná především pro vývojářské projekty v oblasti rozpoznávání a detekce řeči a umožňuje uživatelům využívat stávajících platforem, jako jsou Google Assistant či Amazon Alexa, anebo kterékoli jiné aplikační rozhraní (API) pro rozpoznávání řeči.  Tato deska umožňuje uživatelům snadnou integraci vlastního hlasového asistenta a hardwarem akcelerovaného strojového učení do svých aplikací.  Funkce jako beamforming, rušení hluku, rozpoznávání řeči ve vzdálené zóně a dereverbace zaručují vysoce kvalitní výkon ve všech hlasových aplikacích.

Matrix Labs se zaměřuje na řešení integrující hardware, umělou inteligenci a software. Matrix Voice je skvělým příkladem takové integrace. Vývojář může využít stávajících platforem, vyrobit si libovolný kryt a poté svůj produkt rychle uvést na trh.“

Deska Matrix Voice má v průměru 8 cm a její součástí je Xilinx Spartan-6 FPGA, 64 Mbit SDRAM, pole 8 MEMS mikrofonů, 18 diod LED a další funkce včetně volitelného připojení Wi-Fi. 64 rozšiřovacích pinů GPIO – z nichž se 40 využívá pro připojení k počítači Raspberry Pi – umožňuje další přizpůsobení. 

Deska MATRIX Voice je dostupná u společnosti Farnell element14.

 

Hodnocení článku: