Jste zde

MEMS SMI230 - revoluce v navigaci

Nový snímač MEMS SMI230 od společnosti Bosch zajišťuje nepřetržitou navigaci vozidla a daleko přesněji a spolehlivěji zachycuje pohyby vozidla. Pokud dojde ke ztrátě navigačního signálu, SMI230 zajistí, aby auto neztratilo naplánovanou trasu.

SMI230 je senzor s vysokou přesností, který neustále monitoruje změny směru a rychlosti vozidla, vyhodnocuje dané informace a přenáší je do navigačního systému. Když dojde ke ztrátě navigačního signálu, SMI230 zajistí, aby auto neztratilo naplánovanou trasu. Díky tomu již nenastane situace, kdy šipka na navigační obrazovce nebude poskakovat č náhle měnit orientaci.

Proč je SMI230 tak přesný a spolehlivý? SMI230 obsahuje jeden digitální 16bitový 3-osový gyroskop (Ωxyz) a jeden digitální 16bitový 3-osový snímač zrychlení (axyz). Akcelerometr a gyroskop lze ovládat samostatně, ale lze je také svázat dohromady pro synchronizaci dat. Kombinace dvou senzorů dosahuje mimořádné přesnosti a dokáže nezvykle rychle detekovat změny v pohybu vozidla. SMI230 detekuje zrychlení a úhlovou rychlost ve třech kolmých osách. Tím dosahuje vysokou přesnost a rychlost snímání náklonu, pohybu, vibrací nebo otřesů bez ohledu na montážní orientaci senzoru.

Jeden senzor, mnoho možností

Polovodičové čipy Bosch se používají především jako senzory pro bezpečnostní a asistenční systémy řidičů. Své uplatnění ale nalezne také v aplikacích pro multimédia a konektivitu. Možnosti senzoru Bosch SMI230 MEMS nejen zlepšují navigaci, ale jsou ideální volbou pro použití ve správě vozového parku a mýtných systémech. Kromě toho je senzor vhodný pro použití v poplachových systémech vozidla, protože je schopen detekovat vibrace a nárazy. Pokud dojde k nehodě, SMI230 poskytne přesná data v podobě negativních hodnot zrychlení (srážka) nebo vysokých hodnot rotačního zrychlení (převrácení). Díky tomu je nadřazený systém schopen zavolat automaticky pomoc nouzovým volaní eCall.

Vlastnosti

  • Vysoká přesnost - nejlepší ve své třídě
  • Akcelerometr a gyroskop v jednom pouzdře
  • Malá velikost - LGA16 (3 × 4.5 mm²)
  • Nízká spotřeba energie – 5,15mA
  • Kvalifikace AEC-Q100 stupně 2
  • Rozhraní: SPI, I²C
  • Napájecí napětí: 2,4 až 3,6 V
  • Napájecí proud: 5,15 mA
  • Provozní teplota: -40 ° C až 105 ° C

 

Více informací na https://www.bosch-semiconductors.com/automotive-mems-sensors/driver-information-systems/smi230/

Hodnocení článku: