Jste zde

Měří až 400A DC – bezdrátově a výhodně!

Kompaktní klešťový multimetr Voltcraft VC-521 využijete především všude tam, kde potřebujete bezpečně změřit proud až do 400 A bez nutnosti rozpojovat měřený obvod.

 

Měřit proud "neinvazivně" nebo jen například najít ve spleti vodičů ten, kterým právě teče proud je ideální úkol pro klešťový multimetr.

Ano, v mnoha případech se dá více nebo méně pracně rozpojit měřený vodič a zapojit do série klasický multimetr. Takové měření je dokonce principiálně přesnější, neboť nehrozí ovlivnění měření blízkým magnetickým polem. 
Budete ale asi souhlasit, že je to řešení mnohem méně pohodlné a mnohem pracnější, v některých případech i nemožné. Naopak "obepnout" požadovaný vodič do klešťového multimetru je obyčejně hračka - např. v rozvodných skříních nebo jiných, ne extrémně hustých instalacích.

Klešťový multimetr může být velmi nápomocen například i při jednom poměrně častém požadavku u měření v rozvodné skříni - při identifikaci vodiče. Jsou situace, kdy víme, že např. jedním ze 100 vodičů teče známý proud (v okruhu kde je zapojen nějaký spotřebič se známým odběrem), ale nevíme, který vodič to je.

Zcela neocenitelný je klešťový multimetr při hledání příčiny příliš častého vypadávání (vypínání) proudového chrániče (RCD). Už rozlišení mA nebo 10mA při měření střídavého proudu je obyčejně dostatečné k tomu, abyste zjistili, kterým vodičem se "ztrácejí" ty cenné desítky mA, které mohou za to, že odstaví celý okruh napojený na daný proudový chránič.

VC-521 dokáže nahradit běžný multimetr, neboť dokáže měřit napětí, proud pomocí kleští (i DC!), frekvenci, střídu, kapacitu (již od nF), odpor, teplotu, diody a vodivost obvodů.

Užitečným doplňkem je i bezkontaktní detekce AC napětí (100-600V). Uživatelský komfort zvyšují také funkce Hold a Rel. Funkce Rel může sloužit ke klasickému relativnímu měření, ale i k vynulování ofsetu při měření DC proudů, který je způsoben zbytkovým magnetismem v čelistech. Ten se může dočasně objevit po měření velkých DC proudů nebo po ovlivnění vnějším magnetickým polem (magnet, reproduktor...).

Plastový výstupek na jedné z čelistí je ve skutečnosti senzor pro bezkontaktní detekci AC napětí. Tento výstupek současně umožňuje snadnější "odseparování" žádaného vodiče od ostatních vodičů - například při měření v rozvodné skříni. Maximální údaj je 3999, což je pochopitelně výhodnější než klasických "1999".

Pokud potřebujete více informací nebo máte zájem o jakýkoliv jiný produkt značky Voltcraft, neváhejte nás kontaktovat na adrese info@soselectronic.cz

 Výhody/ vlastnosti:

 • kompaktní klešťový multimetr s automatickou volbou rozsahů
 • měření AC i DC proudu, rozlišení 10mA
 • měření AC i DC napětí, rozlišení 0.1 mV
 • měření odporu, kapacity, frekvence, střídy a teploty
 • bezkontaktní zkoušečka AC napětí (NCV)
 • max. údaj 3999
 • vysoká bezpečnost, CAT III/6000V
 • rozevření čelistí 30 mm
 • funkce Data Hold a REL
 • auto power off
 • napájení 2x AAA článek

Download a odkazy:

Hodnocení článku: