Jste zde

Synchronní budiče výkonových MOSFETů

11_perex.jpg

Microchip představuje maximálně účinný způsob buzení výkonových tranzistorů MOSFET, ukrytý v malých pouzdrech SOIC nebo dokonce DFN s rozměry 3 mm x 3 mm.

Integrované obvody MCP14628 a MCP14700 (Synchronous Buck MOSFET Drivers) vhodně doplňují současné obchodní trendy, směřující k „zeleným“ produktům s minimálními rozměry na jedné a maximální účinností na druhé straně. Obě polovodičové struktury jsou nabízeny v 8pinovém zapouzdření typu SOIC nebo také miniaturním pouzdru DFN, které zabírá jen 3 mm x 3 mm. Jako takové pak mohou vhodně budit dva výkonové tranzistory MOSFET s kanálem typu N, které budou například zapojeny v neizolované topologii synchronních, snižujících měničů. Obvody se mohou pochlubit vynikající odolností proti polovodivé neřesti zvané latch - up (jev upnutí), čímž vhodně nahrávají extrémně odolným (robust – statný, pod označením robust man pak hledejme hromotluka nebo lamželezo) aplikacím ve spotřební elektronice, telekomunikacích nebo také výpočetním prostředí, tj. například výkonovým měničům nebo DC/DC zdrojům. S jejich pomocí elegantně vyřešíme také 3fázové řízení motorů (BLDC).

Budič MOSFETŮ s označením MCP14628 nabízí rozšířený účinnostní mód, podporující malé zátěže, tj. šetří energii v případech, ve kterých není napájecí zdroj plně zatěžován. 2vstupový budič MCP14700 se zase výtečně hodí pro aplikace, využívající 3.0 V logiku (kompatibilní s TTL / CMOS). Během své činnosti může navíc nezávisle řídit oba výstupy, jak pro high – side tranzistor tak pro low – side prvek, čímž vhodně optimalizuje časování a podporuje tak ještě větší účinnost.

DC/DC měnič

A co více, časovací schéma budiče MCP14700 lze doladit pro celou řadu externích MOSFETů, takže vývojáři mohou mít při jejich pružném výběru relativně volnou ruku.

Řízení 3f motorů

Základní vlastnosti MCP14700:

Blokový diagram

Cena a dostupnost:

Budiče MCP14628 a MCP14700 lze v obou pouzdrech pořídit již od $1.17, resp. $1.33 (10 000 ks).

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: