Jste zde

Modul RYZ024A přidává k LTE-M1 také NB-IoT

Nový modul od Renesasu RYZ024A nabízí podporu sítí LTE--M1a NB-IoT. Optimalizace spotřeby i rozsah napájecích napětí odpovídá potřebám bateriových ioT aplikací.

Kromě LTE-M1 a NB-IoT RYZ024A charakterizují zejména odběr 1µA (microamp) v power saving režimu a napájecí napětí mezi 2.2V a 5.5V. Rádiová část modulu má vysílací výkon 20dBm a 23dBm pro zajištění komunikace v mezních podmínkách sítě a vnitřních prostorech. Stejně jako u předchozího modelu RYZ014A sáhl Renesas po čipu výrobce Sequans, konkrétně SQN3430, který zajišťuje hladkou certifikaci pro regiony Severní Ameriky, APAC i Evropy.
Může se zdát, že pro Renesas je integrace čipu Sequans krokem stranou, vysvětluje to ovšem stejný faktor, jako u kteréhokoli vývojáře, a to doba uvedení na trh a certifikace. K tomu je třeba dodat, že Renesas potřebuje LTE čip zejména z důvodu co nejjednodušší kompletace svá platformy okolo mikrokontrolérů řad RA a RX. V kontextu celého ekosystému jde o výkon, škálovatelnost a spolehlivost.

Představení bylo uspíšeno vzhledem k veletrhu electronica, takže nyní dostupné moduly mají ve firmware pouze LTE-M1 a duální provoz v obou standardech umožní softwarový upgrade v příštím roce. Ve stádiu plánu je také Pmod expanzní kit pro mikrokontroléry, který bude obsahovat plně certifikovaný modul RYZ024A, LTE anténu a SIMM kartu.

http://www.renesas.com/ryz024a

Hodnocení článku: