Jste zde

Modulbox Compact a PLC - DIN krabičky s nízkým profilem

Krabičky typu Modulbox se hodí do široké škály elektroinstalací, avšak nejběžnější použití je pro umístění elektroniky na nosnou DIN lištu nacházející se v rozvaděčích (dle ČSN EN 60715).

Modulbox XTS Compact

Postupná miniaturizace součástek i případné menší nároky na výkony, to vše je důležité zohlednit při návrhu DPS. Stejnou cestou se v nabídce objevil kompaktní Modulbox, který tvarově vychází z Modulboxu XTS, pouze s poloviční výškou. Panel je lisován spolu s tělem krabičky a nabízí šedou verzi.

 

Parametry:

  • výška krabičky 32 mm
  • rozsah 2M až 12M (1M = 17,5 mm)
  • základní sestava: tělo, základna a zámek
  • barva šedá/možnost barevného provedení
  • materiál: samozhášivá směs PC/ABS

Stejně jako základní verze XTS, nový typ Compact nabízí provedení A, B a C s různou možností připojování ke svorkovnicím.

Varianta A
Zapouzdření nabízí přístupné bočnice z obou stran.

Varianta B
Zapouzdření je přístupné pouze z jedné strany svorkovnic.

Varianta C
Zapouzdření s plnými vysokými boky bez možnosti svorkovnic. Vhodné pro CNC úpravy.

 

Modulbox PLC

Jedinečný tvar nabízí maximální prostor elektronickým součástkám, jako např. výkonový spínač, relé nebo trafo. Obzvlášť vhodné jsou pro zařízení se složitou a velkou elektronikou, jako je malý PLC.

Parametry:

  • rozsah 6M až 12M (1M = 17,5 mm)
  • základní sestava: tělo, základna, zámek a panel
  • možnost barevného provedení
  • materiál: samozhášivá směs PC/ABS

Díky svému provedení je DIN krabice vhodná pro další úpravy v podobě CNC, inkoustového tisku či laserového gravírování. Větší prostor i ideální výška jsou vhodné pro širší možnosti využití a hodí se tak pro zapouzdření celé řady součástek.

 

Oba Modulboxy jsou ze stejného materiálu a to směsi PC/ABS s třídou hořlavosti UL94-V0 a v základním barevném provedení šedé - RAL 7035. Kromě dobrých lisovacích vlastností, materiál nabízí snadnou upravitelnost CNC obráběním (otvory USB, LAN, diody či paměťové karty) nebo povrchovou úpravu v podobě UV inkoustového tisku či laserového gravírování.

Univerzální příslušenství krabiček

ENIKA.CZ poskytuje k Modulboxům univerzální příslušenství. Široká škála krytek – od plných (s roztečemi 5,08, 7,65 nebo 10,16 mm) až po KNX, nabízí zákazníkům různé varianty řešení výrobku. 
V nabídce společnosti lze nalézt i další komponenty, které se hodí k DIN krabičkám – např. svorky a svorkovnice.

Podrobnosti najdete na stránce: www.enika.cz/komponenty/konstrukcni-prvky/krabicky-a-pouzdra/na-din-listu

S výběrem nejvhodnějšího řešení či úpravou na míru vám může pomoci  produktový manažer Martin Kašpar: e-mail: m.kaspar@enika.cz, tel.: +420 493 773 396

Hodnocení článku: