Jste zde

Moduly UWB a LoRa také z portfolia Murata

UWB moduly Murata jsou určeny pro extrémně přesnou lokalizaci UWB s využitím tagů a vysílačů - kotev. Integrované RF front-endy zjednodušují implementaci bez rozsáhlých odborných znalostí v oblasti RF.

Moduly UWB Murata nabízí bezkonkurenční přesnost sdělování polohy a otevírají svět možností pro sledování předmětů a RTLS aplikace. Tato technologie nabízí lokalizaci s přesností v desítkách centimetrů pro vnitřní nebo venkovní aplikace. Moduly LoRa Murata mají integrovaný také MCU. Vývojáři mohou flexibilně využívat modul MCU jako hostitele pro koncový uzel a zajistit efektivní přizpůsobení na míru jednotlivým projektům. Mezi moduly UWB patří:

  • Modul UWB s certifikací FiRa, typ 2BP je extrémně malý modul UWB s čipovou sadou SR150 UWB od společnosti NXP, hodinami, filtry a periferními komponenty. Je ideální pro obecná zařízení IoT, jako jsou zařízení napájená z baterií.
  • Modul UWB s integrovanou bezdrátovou MCU jednotkou BLE, typ 2AB byl navržen jako extrémně malý a vysoce kvalitní modul s nižší spotřebou energie. Lze jej používat na bezdrátové MCU jednotce a je tak ideální pro nositelná zařízení a aplikace, kde je malá velikost zásadní.

  • Modul UWB se značkou a integrovanou bezdrátovou MCU jednotkou BLE, typ 2DK je všestranný kombinovaný modul UWB + Bluetooth LE, který integruje čipovou sadu NXP Trimension SR040 UWB, čipovou sadu NXP QN9090 Bluetooth LE + MCU, integrovanou anténu a periferní komponenty. Je ideální pro UWB štítky/sledovače napájené z knoflíkových baterií a obecná zařízení IoT.

 

Moduly LoRa Murata typu 1SJ jsou jedny z nejmenších modulů LoRa v produktové řadě a zahrnují IC transceiver Semtech SX1262 LoRa Connect a mikroelektroniku ST STM32L0 MCU. Výsledkem je certifikovaný modul pro zákazníky, který lze použít jako základ koncového uzlu LoRa:

  • Modul LoRa OpenMCU, typ 1SJ-295 dodávaný jako konfigurace OpenMCU umožňuje flashování vlastních aplikací do integrované jednotky MCU společně se stackem řešení LoRa.
  • Modul modemu LoRaWAN, typ 1SJ-6868 s předem nainstalovaným firmwarem modemu a EUI na podporu provozu LoRaWAN pomocí AT příkazů
  • Vyhodnocovací sada modulu LoRa nabízí podporu vývoje a verifikace konfigurace OpenMCU a modemu.

Zákazníci si mohou moduly Murata objednat od společnosti Farnell.

Hodnocení článku: