Jste zde

Mowi – využijte GNSS modul Mosaic jako open source

Mowi je referenční návrh s otevřeným zdrojovým kódem pro vysoce přesný modul GNSS Mosaic. Nabízí komunikaci Wi-Fi a Bluetooth a přesnost v řádu centimetrů, vhodnou i pro vývoj autonomních robotů.

Septentrio, dodavatel přesných polohovacích řešení GNSS, představil nový modul s otevřeným zdrojovým kódem pro přijímače GPS/GNSS Mosaic Wireless,  jednoduše mowi. Kombinuje přijímač modulu Septentrio mosaic-X5 nebo mosaic-H s  Bluetooth a integrovanou Wi-Fi známého programovatelného modulu ESP32-WRover od společnosti Espressif Systems. Je to doplněk k již existující desce mosaicHAT, navržené na platformě Raspberry Pi.

Projekt je k dispozici jako open-source, což umožňuje komunitě GitHub snadno doplnit autonomní nebo robotické systémy komunikací a přesnou a spolehlivou technologií polohování . Mowi díky kombinaci modulů Mosaic a ESP32-WRover posiluje ethernetové funkce. Septentrio tak nabízí nástroj pro přesné a spolehlivé polohování vývojářům, zvyklým na ESP32 a jeho rozsáhlé knihovny zdrojů pro prototypování IoT aplikací.  Deska mowi je pro integrátory snadný způsob, jak začít s přijímači mozaic-X5 nebo mozaic-H společnosti Septentrio. Desku mowi lze použít samostatně nebo zapojit do mobilního počítače, jako je Raspberry Pi nebo Arduino, a poskytovat vysoce přesné polohování s vysokými rychlostmi aktualizace, ideální pro navigaci stroje, monitorování nebo ovládání. Připojení k internetu přes Wi-Fi nebo Bluetooth umožňuje řadu průmyslových aplikací IoT, což zjednodušuje připojení k mobilním datům a poskytuje opravy GNSS potřebné pro polohování RTK na úrovni centimetrů.

Open source projekt mowi je komunitě k dispozici v úložišti Septentrio GitHub
www.septentrio.com/en

Hodnocení článku: