Jste zde

MQTT v CRA IoT Cloud - cloudové řešení pro všechny

Podobně jako většina poskytovatelů cloudových služeb i České Radiokomunikace rozšiřují svoji nabídku o připojení zařízení mimo vlastní síť. Jako první možnost nabízejí zpracování informací přes protokol MQTT.

N

ově může posílat a přijímat zprávy prostřednictvím MQTT protokolu (MQ Telemetry Transport) a kombinovat je s daty z LoRaWAN sítě. V tomto případě CRA IoT Cloud slouží jako most pro data mezi MQTT a LoRaWAN, kdy je možné zprávy přijaté z LoRaWAN sítě přeposílat rovnou na MQTT zařízení a naopak. 
Tato možnost je vhodná pro zákazníky, kteří chtějí kombinovat výhody LoRaWAN zařízení (dlouhá výdrž na baterii, celoplošná IoT síť CRA) a MQTT protokolu, který je vhodný pro široké spektrum IoT a smart řešení. Vzhledem k tomu, že MQTT protokol je velice úsporný z hlediska objemu datového provozu je toto řešení také vhodné pro firmy s velkým počtem zařízení. 
CRA vyvíjejí IoT cloud jako technologicky neutrální službu, kterou lze využít pro jakoukoliv platformu i mimo LoRaWAN, a která je kompatibilní i s analytickými a business intelligence nástroji třetích stran.

Hodnocení článku: