Jste zde

MAX98096: bohatě vybavený audio hub s DSP FlexSound

Vysoká míra integrace nahrává mnoha mobilním platformám, které tak mohou těžit z ucelené podpory kompletního audio řetězce na jediném čipu.
Celou nádheru, situovanou do 117vývodového pouzdra typu WLP o rozměrech 6,9 mm x 4,7 mm x 0,5 mm pitch a s plnou specifikací v rámci teplotního rozsahu od -40 °C až do +85 °C, Maxim nazývá
 
MAX98096,
 • Audio Hub with Wideband FlexSound Processor.
 
Jedná se tedy o plnohodnotné řešení špičkového audio hubu s nízkou vlastní spotřebou a pokročilými možnostmi zpracování signálu, vhodné pro celou řadu kapesních aplikací. Trojice rozdílových analogových vstupů pro mikrofony, příp. též čtveřice číslicových (1 bit) mikrofonních vstupů zpracovává audio signály z hlavních i přídavných mikrofonů a také z těch, vyhrazených pro zvukové pozadí (ruchy). Analogové linkové vstupy pak zase pracují se čtyřmi audio signály přiváděnými jako single-ended, příp. též dvěma rozdílovými.
 
 
Trojice číslicových audio rozhraní podporuje standardní formáty PCM, tj. I²S, Left Justified a TDM. Celou řadu možných využití dále nabízí tři integrované převodníky spolu s možností maximálně konfigurovatelného směrování signálu. Konečně pak přichází na řadu též samotný audio procesor s chráněným označením FlexSound®, umožňující nízkopříkonově realizovat pokročilé zpracování signálu a to včetně vyrovnávání, komprese dynamického rozsahu, ochrany reproduktorů, potlačení rušení mikrofonu při širokopásmových hovorech, zrušení akustické ozvěny nebo též speciálních výstupů (Ambient Aware Output).
 
 
Vestavěné zesilovače mohou dále zpracovávat signály z trojice D/A převodníků, příp. též jakéhokoli z analogových vstupů. Pokud jde o samotné výkonové struktury, můžeme v případě obvodu MAX98096 počítat s rozdílovým zesilovačem pro sluchátka, stereofonním zesilovačem pro reproduktory, pracujícím ve třídě D, stereofonním sluchátkovým zesilovačem ve třídě H a v neposlední řadě také se čtveřicí linkových výstupů, nakonfigurovaných jako single-ended.
 

 

Další vybrané vlastnosti MAX98096:

 
 • 101 dB DR stereo DAC (8 kHz < fS < 96 kHz)
 • 90 dB DR stereo ADC (8 kHz < fS < 96 kHz)
 • Spotřeba v režimu Playback 5,9 mW
 • 40 kB RAM (Local Data), 56 kB ROM (Local Instruction)
 • Stereofonní zesilovače s nízkými EMI, pracující ve třídě D
  • 3,2 W / kanál (4 Ω, VPVDD_ = 5,0 V)
  • 1,2 W / kanál (8 Ω, VPVDD_ = 4,2 V)
 • Stereofonní sluchátkové zesilovače DirectDrive®
  • Detekce a rozpoznání jacku
 
 
 

Download a odkazy:

 
Hodnocení článku: