Jste zde

Vývojová platforma bezdrátových bran má jméno APx4

APx4 od společnosti Bluegiga je ideálním produktem pro aplikace vyžadující drátovou nebo též bezdrátovou propojitelnost včetně nezbytných technologií, spolu s výkonem, který při zpracování nabízí procesor ARM9. Brány, používané ve spojitosti s automatizací budov, domácností, zdravotnickými systémy či v oblasti fitness, M2M, POS nebo též průmyslová konektivita – zde všude nabízí své služby.
 
Malý, nízkopříkonový System-on-Module APx4 od Bluegiga, vycházející z rodiny procesorů i.MX28 od společnosti Freescale, se kterými bude využívat možností operačního systému Linux (Yocto ProjectTM), přichází s posledními standardy bezdrátové komunikace – 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0. Kromě procesoru ARM9 s taktem 454 MHz, bezproblémové koexistence vf technologií nebo též zmiňovaného OS Linux přináší rovněž řadu vestavných aplikací (stacky pro 802.11 a Bluetooth 4.0, IEEE manager ve shodě s Continua v.1.5 a další). S takovou kombinací vytváří ideální platformu pro návrh bezdrátových bran (multi-radio), které lze s minimálními riziky samotného vývoje rychle dostat na trh.
 
 
Softwarové vybavení pro APx4 od Bluegiga lze jednoduše rozšířit, případně též přizpůsobit potřebám zákazníka. O dalším rozšíření pak hovoříme i v případě souvisejících základních desek, které tak mohou obsahovat téměř cokoli od 3G modemů až po Ethernet, audio rozhraní nebo též dotykový displej.
 
 

Vybrané vlastnosti APx4:

 
  • Jádro ARM9 (Freescale i.MX28), 64 MB RAM, 128 MB Flash, Real Time Clock, OS Linux, SO-DIMM
  • Bluetooth 4.0 (dual-mode), 802.11 b/g/n (2,4 GHz), režim Wi-Fi Access Point, 10/100 Ethernet, USB 2.0 High Speed
  • Možnosti rozšíření – display až 800 x 480, 24 bitů, odporový dotykový panel, MMC/SDIO, SPI, UART, I²C, I²S, PWM, GPIO a AIO

Další informace k modulům naleznete na http://www.bluegiga.com/apx4. V případě zájmu o produkty Bluegiga kontaktujte distributora, společnost Macro Weil.
 
Hodnocení článku: