Jste zde

Za ideálních podmínek dosáhnou moduly XBee-PRO® 900HP až 45 kilometrů daleko

Vestavné vysokofrekvenční moduly XBee-PRO 900HP (900 MHz RF Module) od společnosti Digi International, provozované v pásmu 902 až 928 MHz, těží z výhod síťového protokolu DigiMesh®. Lze je tak nasadit v sítích s hustým provozem, podporují „spící“ směrovače a jsou rovněž dostupné v rámci chráněné konfigurace point-to-multipoint.

Za ideálních podmínek s nimi při vhodně zvolené anténě s vysokým ziskem a přímé viditelnosti překleneme vzdálenost až 45 km. Přenosová rychlost se přitom díky požadavkům na zvýšenou datovou prostupnost pohybuje v rozmezí od 10 až do 200 Kbps. K dosažení odpovídající odolnosti vůči interferencím slouží softwarově volitelné maskování kanálů.

 

 

XBee-PRO 900HP (popis a dokumentace) nevyžaduje žádné programování. Konfigurovat jej lze jednoduše prostřednictvím volně dostupného software X-CTU od společnosti Digi nebo též s využitím souboru AT příkazů ve zjednodušené podobě. Snadno použitelné moduly XBee jsou také předběžně certifikovány pro použití v řadě zemí. Vzhledem k tomu, že společně sdílejí obvyklé hardwarové provedení a také podporují řadu různých protokolů, dokáže vývojář nahradit jeden modul za jiný rychle a s vyloučením zbytečného rizika.

 

V případě zájmu o produkty Digi International kontaktujte distributora, společnost Macro Weil.
 

Hodnocení článku: