Jste zde

Program pro ovládání sériového portu PPP

PPP - Papouchův Pomocný Program - ovládání sériového portu v DOSu, výpis stavu pinů atd. Užitečná

utilita.

K pokusům se sériovým portem, hledání závad, jednoduchému ladění RS 485 a podobným účelům je určen program PPP.EXE (Papouchův Pomocný Program), který usnadní jednoduché pokusy se sériovou linkou. Programem lze vysílat a přijímat jednotlivé znaky, měnit stavy signálů linky RS232 a ovládat přepínání směru komunikace.

Program spustíte příkazem PPP nebo PPP n, kde parametr n je číslo sériového portu (1 až 4). Spuštění programu s parametrem použijte v případě, kdy je již některý sériový port na počítači obsazen (např. myší); zabráníte tak vzájemné kolizi zařízení. 

V dolní pravé části obrazovky lze nastavovat parametry přenosu, které budou po ukončení programu uloženy do souboru PPP.CFG. Kurzor (>) se ovládá šipkami vlevo a vpravo, hodnoty se mění klávesou Insert. Při příštím spuštění programu budou nastavené hodnoty automaticky obnoveny.

V levé části obrazovky je zobrazen stav vstupních signálů linky RS232 a přijímané znaky v ASCII kódu.

V pravé části programu je možné nastavovat stav výstupních signálů. Při stisknutí libovolné klávesy je odpovídající znak ihned vyslán.

Pro simulaci programů, které přepínají směr komunikace (pro linku RS485) je možné spřáhnout jeden ze signálů DTR nebo RTS s vysílaným znakem (položka Řízení) a nastavit polaritu řídícího signálu při vysílání. Zvolený signál má pak v klidovém stavu opačnou polaritu a po dobu vysílání znaku ji změní na nastavenou.

Program PPP.EXE je volně šířitelný a budeme Vám vděčni, když zájemce upozorníte na naši firmu. Rovněž uvítáme Vaše připomínky k programu.

Podobný probram jako je PPP je i TTY. Můžete si jej také volně stáhnout v sekci download...

DOWNLOAD 

PPP z HW serveru: ppp.zip (7 kB). 
TTY (podobný program)  z HW serveru: tty.zip (8 kB).

 Děkujeme firmě PaPouch za tento užitečný program..
Hodnocení článku: