Jste zde

Soutěž s PIC pro začínající vývojáře

hw_transformatory_100.gif

Pro všechny, kteří začínají s mikroprocesory PIC jsme připravili jednoduchou soutěž, která by měla podnítit kreativitu a současně poskytnout motivaci k hledání optimálních řešení. Zdá se Vám tato formulace složitá? Pak vězte že skutečnost taková není.

Podmínky soutěže:

  1. Navrhnout program pro blikač s LED. Kmitočet blikání budiž cca1 Hz odvozený z interního oscilátoru MCU s krystalem 8 MHz, nebo jiného se stejným základním kmitočtem. Stiskem tlačítka se kmitočet blikání zdvojnásobí.
  2. Kód musí být co nejkratší, přehledný a okomentovaný. Zdrojový kód musí být čitelný v programu Notepad, nebo Wordpad.
  3. Soutěžící předloží funkční HEX, nastavení pojistek MCU a zdrojový kód v libovolném programovacím jazyku s  odkazem na kompilátor.
  4. Dále se vyžaduje vypracovat schéma doporučeného zapojení, zejména kvůli klidovým logickým stavům periferií.

Jak se přihlásit?

Není třeba se jinak registrovat. Stačí, když nám do 31.1.2009 zašlete e-mailem na adresu redakce@ HW.cz své řešení. Předpokladem hodnocení je správná funkce dle bodu 1. Zkoušet se bude na desce PVK40 a hodnotit se bude objem a přehlednost zdrojového kódu. Do objemu zdrojového kódu se nepočítají komentáře.

Co za to?

Vítěz kromě zveřejněného řešení a nehynoucí slávy od nás získá balíček součástek pro své budoucí pokusy a aplikace. Namátkou tak získá PIC12F629-i/sn, ST232 a řadu dalších.

Hodnocení článku: