Dnešní premiéra LabView 2018 na konferenci NIWeek v americkém Austinu přinesla jasný vzkaz. Všichni potřebují urychlit vývoj a testování. Prezentace z prvního dne potvrzují, že velké firmy v současnosti sází na rychlost vývoje a testování a věří, že právě rychlost jim přinese nejen zisk, ale také možnost stlačit vývojové náklady na minimum. Tomuto trendu odpovídají i novinky LabView 2018. LabView se v první řadě stále otevírá. NI již několik let pracuje na tom, aby testovací systémy umožnily integraci programového kódu z aplikací třetích stran a jeho plnohodnotné zapojení do algoritmů LabView z důvodu spolupráce týmů napříč firmami. To se týká nejen programovacích jazyků jako Python, ale také ryze průmyslových standardů nebo open source, jako je např. platforma Jenkins. Chybějící čas i lidé jsou hlavním důvodem, proč je jednodušší zaplatit lepší licenci než přepisovat testovací úlohu z jednoho prostředí do druhého. Spolupráci podporují také nové nástroje pro organizaci a dokumentaci testovacích systémů a projektů, které se již v minulém roce objevily v novém LabView NXG. To také potvrzuje slib NI, že obě verze budou ještě řadu let koexistovat a sdílet to nejlepší.
Stejně zajímavé jsou i novinky v oblasti práce s FPGA. Zjednodušení konfigurace polí a lepší vizualizace ukazují, že oblast vývoje a simulace čipů nebo multičipů má důležité místo v testování elektronických systémů, kritických pro všechna moderní odvětví. Je jasné, že na hotový čip se ve vývoji na nejvyšší úrovni nečeká, pracuje se s jeho virtuální verzí.
Integrace se prohlubuje i v rámci platformy NI. Nové InstrumentStudio integruje ovládání přístrorů v rámci PXI do jediného prostředí, kde lze s daty i samotnými obrazovkami, reprezentujícími displeje systému snadno sestavit vlastní dashboard. V oblasti managementu testů má nové funkce TestStand a pro vývoj software je určen SystemLink.
Více informací na www.ni.com/labview.