Jste zde

Operační zesilovače pro vysokorychlostní, 16bitové A/D převodníky

04_per.jpg

Nové operační zesilovače s nejmenším zkreslením ve své třídě vystupňovaly dosahované výkony pro signálové řetězce, nasazované při širokopásmové, bezdrátové komunikaci a souvisejícím vysokorychlostním sběru dat.

V Texas Instruments představili plně rozdílový operační zesilovač (op amp) s vysokou mírou linearity a také nízkým zkreslením, podporující plné, 16bitové měřítko i s jeho přesností a to až do 200 MHz (IF – mezifrekvence), čímž vhodně zlepšují dosahované parametry signálových řetězců, používaných v bezdrátových základnových stanicích, vysokorychlostním sběru dat, testování a měření, lékařské elektronice (snímání / zobrazování) apod. Výstup operačních zesilovačů

  • THS770006

vykazuje

  • OIP třetího řádu (Output Intercept Point, OIP3) na úrovni 48 dBm,

přičemž zkreslení dosahuje nejmenších úrovní ve své třídě.

  • Intermodulační zkreslení třetí harmonickou (IMD3) na 100 MHz činí -107 dBc,

tj. přinejmenším o 14 dB lepší výsledek než v případě srovnatelných zesilovacích struktur. Pro více informací, včetně objednání vzorků operačního zesilovače THS770006, prosím navštivte www.ti.com/ths770006-prcz.

 

“Lepší parametry, které můžeme díky operačním zesilovačům THS770006 nabídnout, podporují rozšíření dynamického rozsahu přijímacích částí bezdrátových systémů, tj. požadavek pro výrobce základnových stanic, díky kterému lépe potlačí sousední kanály, resp. zajistí účinnější blokaci v sítích nové generace” říká Steve Anderson, senior vice president oddělení High-Performance Analog v TI. “Naši zákazníci mohou sebrat smělost když vědí, že s operačními zesilovači THS770006 získají ze svých vysokorychlostních signálových řetězců plný potenciál.”

Základní vlastnosti a výhody:

  • Ve své třídě nejlepší dosahované zkreslení včetně vysoké linearity pomáhá vývojářům naplnit přísné požadavky nově vznikajících bezdrátových standardů, kterými jsou LTE a multi – nosné GSM, související s citlivostí a také BER (Bit-Error Rate).
  • Bezproblémové buzení vysokorychlostních, analogově / číslicových převodníků (ADC) od TI, včetně nového, 16bitového obvodu se 130 MSPS a označením ADS5493, s plným, dynamickým rozsahem (3 V špička – špička) pro optimální flexibilitu daného řešení a také odstup užitečného signálu od šumového pozadí (Signal-to-Noise Ratio, SNR).
  • Zajištění rychlého zotavení po přebuzení za max. 7.5 ns pomáhá omezit dopad ztracených či chybných dat z titulu rušiček nebo blokátorů a nabídnout lepší signálovou integritu bezdrátových přijímačů.
  • Zkrácení doby vývoje s využitím ucelené nabídky TI v oblasti vysokorychlostního signálového řetězce, která zahrnuje výkonná multijádra DSP C6000™, vysokorychlostní A/D převodníky typu ADS5493 a ADS4149, taktování se strukturami CDCE72010 a podporu bezdrátových základnových stanic, vysokorychlostního sběru dat, testování a měření, zobrazování v lékařské elektronice apod.

Dostupnost a cena:

Operační zesilovače THS770006 jsou dostupné již nyní v pouzdrech QFN-24 o rozměrech 4 mm x 4 mm s teplotní ploškou. Při odběru 1 000 ks lze obvody pořídit již za $4.10. Rovněž je k dispozici vývojový modul THS770006EVM, který lze pořídit za $99.

Vzorky A/D převodníku ADS5493 lze objednat již dnes, přičemž vývojový modul ADS5493EVM můžeme získat za $299. Výrobní množství A/D převodníků ADS5493 bude k dispozici v prvním čtvrtletí roku 2011 (provedení s teplotní ploškou, QFN-48, rozměry 7 mm x 7 mm). Při odběru 1 000 ks budou ceny začínat na $65.

Více informací o obvodech TI, určených pro signálové řetězce, získáte prostřednictvím těchto odkazů:

  • Objednejte si vzorky a vývojové moduly operačního zesilovače THS770006 na www.ti.com/ths770006-prcz
  • Stáhněte si novou příručku TI pro výběr obvodů signálového řetězce na www.ti.com/signalchain-pr
  • Stáhněte si aktualizovanou příručku TI, věnovanou komunikční infrastruktuře na www.ti.com/ciguide
  • Získejte více informací o plně rozdílových zesilovačích a přizpůsobení vstupní impedance na základě krátkého videa (Jim Karki): www.ti.com/inputimpedance-pr

 

Hodnocení článku: